• Odbierz prezent
Akcje Allegro odnotowały największy wzrost w indeksie WIG20. Kolejny pozew zbiorowy przeciw producentowi Cyberpunka. Gamingowy gigant znów w tarapatach?

W ramach ostatniej sesji ubiegłego tygodnia indeksy na Wall Street przeceniły się o ok. 2%. Negatywny sentyment mógł wynikać częściowo z komplikacji z jakimi musieli się mierzyć inwestorzy starający się nabyć walory rozgrzanej ostatnio spółki GameStop. Część brokerów przystąpiła do przynajmniej częściowego blokowania i utrudniania handlu na wybranych walorach, a cała sytuacja jest pokłosiem próby „wyciśnięcia shortów” przez inwestorów zrzeszających się m.in. na Reddicie. Wśród pozytywnych informacji należy wymienić to, że Komisja Europejska dopuściła do obrotu w UE szczepionkę AstraZeneca.

Krajowy indeks blue chipów zakończył dzień z przeceną o skali podobnej do tej na amerykańskim rynku,

jednak indeksy mWIG40 i sWIG80 w zasadzie nie zmieniły swojej wartości. Tak jak w poprzednich dniach indeks WIG20 wyciągany był dzięki notowaniom spółki CD Projekt, tak w piątek niemal za cały spadek indeksu odpowiadały zniżki wspomnianego studia. Producent „Cyberpunka 2077” poinformował po zamknięciu sesji o otrzymaniu kolejnego pozwu zbiorowego płynącego zza Oceanu. Tym razem spółka oskarżana jest o stosowanie klauzuli, która uniemożliwiała sprzedawanie gry na innych platformach po cenie niższej niż na Steam. Pozew dotyczy spółki Valve (właściciel platformy Steam) i kilku producentów gier w tym oprócz polskiego lidera gamingu wspomniano m.in. o Ubisofcie.

Z drugiej strony w indeksie blue chipów największy wzrost odnotowało Allegro,

które przecenia się systematycznie od początku roku, jednak dotarło już w okolice swojego historycznego minimum, gdzie ponownie podaż zaczyna ustępować. W indeksie średnich spółek najmocniej wzrosły walory LiveChatu, który zbliża się do swojego historycznego maksimum. Z pozostałych tematów – PGNiG wycofał się z negocjacji dotyczących zakupu Tauron Ciepło


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk