• Odbierz prezent
Akcje Allegro najmocniejszym walorem na GPW, natomiast spółka JSW po czerwonej stronie rynku - lider spadków!
fot. freepik.com

Indeksy za Oceanem odnotowały we wtorek niewielką zniżkę, podczas gdy rentowności obligacji ponownie wzrastają, dla przykładu amerykańskie 10-latki ustanowiły nowe lokalne maksimum. Zjawisko wzrostu rentowności łączone jest z gorszym zachowaniem indeksów akcji, w szczególności ze spadającą względną atrakcyjnością spółek technologicznych. Na rynkach obniża się zmienność wywołana wyprzedażą aktywów funduszu Archegos Capital, a niektóre wyprzedawane spółki takie jak Discovery stabilnie odrabiają straty. Warto odnotować fakt, że niemiecki indeks DAX ma za sobą bardzo udany miesiąc, a wczoraj ustanowił nowe historyczne maksimum powyżej okrągłego poziomu 15 tys. pkt.

Wspierający poniedziałkowe notowania indeksu WIG20 CD Projekt wczoraj zadecydował o przecenie indeksu

Spółka przed publikacją nowej strategii na zamknięciu sesji straciła 9,1% - z jednej strony inwestorzy mogli realizować zyski z poniedziałkowej zwyżki, z drugiej strony część inwestorów mogła wyjść ze spółki, aby nie narażać się na niekorzystny ruch w razie złego odbioru opublikowanych planów. Wśród najważniejszych wątków, które przedstawiło studio znajduje się informacja o podpisaniu listu intencyjnego z Digital Scapes na zakup kanadyjskiego studia deweloperskiego.

Rozszerzenie działalności oznaczać będzie dla CD Projektu dużą zmianę,

umożliwi równoległe prace nad więcej niż jednym tytułem AAA od 2022 roku. W indeksie blue chipów za liderem spadków znalazło się JSW (-2,7%), które poinformowało o przedłużeniu gwarancji pracowniczych o kolejne 10 lat. Najmocniejszym walorem w indeksie było Allegro (+3,6%). Indeks mWIG40 (+0,1%) nie zmienił istotnie swojej wartości, w indeksie zauważalna jest niewielka dyspersja stóp zwrotu, najsłabszy walor Selvita tracił 3,7%, a na przeciwległym biegunie znalazł się Benefit Systems zyskujący 2,9%. Podobnie sytuacja wyglądała dla indeksu sWIG80 (+0,1%), choć dystans pomiędzy najlepszą spółką MCI (+8,6%), która dziś ogłosiła zawarcie warunkowej umowy sprzedaży udziałów Pigu za ok. 37 mln euro, a najmocniej przecenionym walorem – spółką Boombit (-3,7%) był większy.

Z pozostałych tematów:

GPW wprowadzi nowy zbiór zasad ładu korporacyjnego dla spółek, od 1 lipca 2021 r. w nowych Dobrych Praktykach znajdą się m.in. zagadnienia ESG, co wpisuje się w globalny, rosnący trend odpowiedzialnego inwestowania


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk