• Odbierz prezent
Akcje Allegro mocno w górę! PGNiG i JSW na solidnym plusie. CCC, Dino i Alior Bank dzisiaj tracą
fot. freepik.com

Wtorkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na plusie o 0,51%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1959,52 pkt. mWIG40 zyskał 0,66%, a sWIG80 0,21%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na plusie o 0,49%.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

Allegro liderem wzrostów

Wśród warszawskich blue chipów liderem wzrostów okazała się spółka Allegro, zyskując 5,85%. Na koniec notowań za akcje Allegro płacono 66,76 zł. Wczoraj wystartował Amazon.pl, jednak rozpoczęcie działalności konkurencyjnego nie wpłynęło na kurs akcji Allegro.

 

PGNiG, JSW i Cyfrowy Polsat na solidnym plusie

Wśród najmocniej zyskujących spółek znalazła się też dzisiaj PGNiG. Kurs akcji spółki wzrósł o 2,47%. Na zamknięciu akcje PGNiG kosztowały 5,798 zł.

JSW zyskała 1,45%. W końcówce sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 35 zł.

W czołówce znalazł się także Cyfrowy Polsat, kończąc dzień na plusie o 1,39%. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 29,20 zł.

 

Dino i CCC na sporym minusie

Na największym minusie zakończyła dzisiejszą sesję spółka Dino, tracąc 2,17%. Na zamknięciu akcje Dino kosztowały 243,40 zł.

Kurs akcji CCC spadł o 1,92%. W końcówce sesji za akcje znanej spółki obuwniczej płacono 96 zł.

 

PKO BP i Alior Bank na czerwono, Santander po zielonej stronie rynku

Po wczorajszym dwucyfrowym wzroście, na kursie Alior Banku dzisiaj nastąpiła realizacja zysków. Bank zakończył sesję na minusie o 1,79%. Na koniec notowań za akcje Alior Banku inwestorzy płacili 24,67 zł.

Bank PKO BP stracił 1,47%. Na zamknięciu cena akcji PKO BP wyniosła 30,76 zł. Bank Pekao zakończył dzień na symbolicznym minusie o 0,06%.

Wśród największych banków najlepiej wypadł Santander Bank Polska, zyskując 0,46%. Na koniec notowań akcje banku kosztowały 217 zł.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk