• Odbierz prezent
Airport Contraband od DRAGO entertainment wylądował na Top Wishlist platformy Steam!

Airport Contraband – to kolejny, po Gas Station Simulator i Food Truck Simulator, symulator od DRAGO entertainment – producenta i dewelopera gier na PC, który znalazł się na liście najbardziej oczekiwanych gier platformy Steam. Premiera tytułu, w którym rolą gracza będzie wcielenie się w pracownika ochrony lotniska, planowana jest na trzeci kwartał 2020 roku. Wydawcą gry będzie Movie Games, notowany na NewConnect udziałowiec spółki. Pod koniec tego roku DRAGO entertainment planuje dołączenie do grona spółek publicznych.

Airport Contraband od DRAGO entertainment wylądował na Top Wishlist platformy Steam! - 1

- Airport Contraband trafi do sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku. Już na kilka miesięcy przed premierą, gra znalazła się na TOP Wishlist platformy Steam, czyli liście najbardziej oczekiwanych tytułów, co bardzo nas cieszy. Od stycznia w tym gronie są także nasze dwie autorskie produkcje: Food Truck Simulator oraz FrostFall. – mówi Lucjan Mikociak, szef i jeden z założycieli DRAGO entertainment. – Airport Contraband to tytuł, który z pewnością spodoba się miłośnikom lotnictwa czy podróżowania, ale także tym, którzy chcą zaznać dreszczyku emocji wcielając się w rolę pracownika służby ochrony lotniska, aby zadbać o bezpieczeństwo podróżnych, a także identyfikować przemytników. – dodaje.

Głównym zadaniem graczy będzie wytypowanie wśród pasażerów podejrzanych osób oraz dotarcie do nielegalnej zawartości ich bagażu. Niejednokrotnie pod presją czasu gracz będzie musiał przeszukać samolot lub uporać się z napadem i wandalizmem lub uciążliwymi pasażerami. Szczegółowa data premiery gry nie jest jeszcze znana. Środki na produkcję tytułu studio pozyskało z przeprowadzonej w grudniu 2019 roku kampanii crowdfundingowej.

- Gry symulacyjne są coraz bardziej popularne wśród graczy. Tego typu rozgrywki w naturalny sposób pozwalają na głębokie utożsamianie się z postacią. Dowodem tego jest m.in. ogromne zainteresowanie symulatorami na liście życzeń platformy Steam. – informuje Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment. – Airport Contraband pozwala poznać świat lotniska z zupełnie innej strony. Będąc pasażerem nie zastanawiamy się, ile procedur bezpieczeństwa pracownicy służb ochrony lotniska muszą wykonać przez całą dobę każdego dnia. Nasza gra pozwoli to odkryć. – dodaje Joanna Tynor.

W planach DRAGO entertainment jest wydanie pięciu symulatorów własnego autorstwa: Gas Station Simulator, Food Truck Simulator, Detective Simulator, Paparazzi Simulator oraz wspomniany Airport Contraband. Spółka realizuje także autorski projekt – FrostFall, który dzięki emocjonującej fabule i innowacyjnym technikom programistycznym już teraz przyciąga szerokie grono pasjonatów gier o ciekawej tematyce.

Wydawcą wszystkich tytułów jest Movie Games, spółka notowana na NewConnect, jednocześnie jeden z jej udziałowców. Pod koniec tego roku DRAGO entertainment planuje także dołączenie do grona spółek publicznych.

Link do karty Steam: https://store.steampowered.com/app/1167820/Airport_Contraband/

***

O spółce:

DRAGO entertainment, powstała w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games. Koszty produkcji, zwróciły się w pierwszej dobie po premierze gry.

Obecnie DRAGO entertainment pracuje nad pięcioma własnymi symulatorami oraz jedną grą średniobudżetową.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk