• Odbierz prezent
Agora z wynikami finansowymi za III kwartał 2020 r. Jest dużo lepiej niż się spodziewano!

17 listopada spółka z branży medialnej Agora opublikowała wyniki finansowe za III kwartał. Były one niższe niż przed rokiem, jednak przewyższyły oczekiwania analityków.

 

17 listopada przed sesją na GPW Agora opublikowała wyniki kwartalne. W III kwartale przychody wyniosły 193 mln zł wobec 293,3 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi spadek o 34,2% rok do roku. Okazały się one natomiast wyższe o 4,7% od konsensusu analityków na poziomie 184,4 mln zł.

Agora zakończyła III kwartał stratą netto w wysokości 7,1 mln zł w porównaniu do straty wynoszącej 2,9 mln zł przed rokiem. Okazała się jednak niższa od konsensusu analityków, który zakładał stratę na poziomie 19,7 mln zł.

Spółce udało się znacząco ograniczyć koszty operacyjne. W III kwartale oszczędności z nimi związane wyniosły 90 mln zł.

W III kwartale przychody w segmencie filmowo-książkowym wyniosły 47,5 mln zł i były o 63% niższe niż przed rokiem. Sprzedaż biletów do kin spadła o ponad 70%. Wynik EBITDA w tym segmencie był ujemny i wyniósł -0,2 mln zł.

Przychody segmentu prasowego wyniosły 47,9 mln zł i były niższe o 24% niż rok wcześniej. EBITDA tego segmentu jednak była wyższa niż przed rokiem i wyniosła 14,3 mln zł. Dla porównania w analogicznym kwartale zeszłego roku wynosiła 1,1 mln zł. Taką poprawę wyniku udało się uzyskać dzięki znacznemu obniżeniu kosztów operacyjnych, w tym redukcji zatrudnienia, czasowemu obniżeniu wynagrodzeń i dofinansowaniu z FGŚP.

Przychody segmentu reklamy zewnętrznej spadły o blisko 20,7% do poziomu 33,4 mln zł, a wynik EBITDA uległ obniżeniu o 21,6% do 10,5 mln zł.

W segmencie internetowym przychody wyniosły 45,1 mln zł i były niższe o 6,4% niż przed rokiem. Dzięki niższym kosztom wynik EBITDA jednak wzrósł do 11,3 mln zł w porównaniu do 5,6 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Działalność radiowa przyniosła przychody na poziomie 22,1 mln zł. Były one niższe o 13,7% niż rok wcześniej. Wynik EBITDA natomiast był wyższy o 59% niż przed rokiem i wyniósł 7 mln zł. Podobnie jak w pozostałych segmentach działalności spółki, przyczynił się do tego spadek kosztów.

Lepsze od oczekiwań wyniki spółki ucieszyły inwestorów. W pierwszych godzinach sesji na GPW kurs akcji Agory wzrósł o 3,8%.

Notowania: Agora SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:AGO/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk