• Odbierz prezent
Agora z dużym wzrostem przychodów i wynikami lepszymi od oczekiwań

Spółka medialno-wydawnicza Agora opublikowała w piątek 8 listopada wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Grupa zauważalnie poprawiła wyniki w porównaniu do zeszłego roku, zarówno pod względem wysokości przychodów, jak i poniesionej straty. Rezultaty okazały się również lepsze niż oczekiwania analityków. Akcjonariusze zareagowali optymistycznie na wyniki kwartalne Agory - kurs akcji na piątkowej sesji rośnie o niecałe 3%.

 

Agora w trzecim kwartale 2019 r. poniosła skonsolidowaną stratę netto (przypisaną akcjonariuszom jednostki dominującej) w wysokości 2,9 mln złotych, w porównaniu do 3,69 mln złotych straty rok wcześniej, co jest wynikiem o ponad 21% lepszym. Zysk operacyjny wyniósł 8,26 mln złotych, w porównaniu do 4 mln złotych straty rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł zaś 27,8 mln złotych.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły w trzecim kwartale 293,26 mln złotych, wobec 258,48 mln złotych rok wcześniej, co jest wzrostem o 13,4% r/r.

 

Największy wzrost Agora zanotowała w segmencie film-książka. Wyniósł on 28,6% r/r, co przełożyło się na kwotę 122,6 mln złotych. Przychody w segmencie Internet wzrosły zaś o 21,1%, do 48,2 mln złotych. Do 42,1 mln złotych (o 12,9% r/r) wzrosły także przychody z segmentu reklama zewnętrzna, co w dużej mierze jest zasługą przejęcia większościowego pakietu udziałów spółki Piano Group przez należącą do Agory AMS w lipcu tego roku.

 

Grupa Agora jest jedna z największym spółek medialno-wydawniczych w Polsce. Jest wydawcą Gazety Wyborczej i serwisów gazeta.pl, większościowym udziałowcem stacji radiowej Tok FM, dystrybutora filmów Next Film oraz sieci kin Helios. Posiada także większość udziałów w spółce Foodio Concepts, prowadzącej działalność restauracyjną. Spółka notowana jest na GPW od 1999 r. 

Na piątkowej sesji kurs akcji Agory rośnie o 2,91%, osiągając cenę 10,6000 PLN.

Czytaj także: Agora z wynikami za 1 półrocze 2019 r. Wyższe przychody nie przełożyły się na zysk spółki

Spółka Agora przedstawiła wyniki finansowe za I półrocze 2019 r. Przychody osiągnięte przez spółkę były wyższe niż rok wcześniej. I półrocze Agora zakończyła stratą. Osiągnięte wyniki nie zniechęciły inwestorów i w pierwszych godzinach handlu cena akcji spółki utrzymywała się powyżej czwartkowego za.. Czytaj
Agora z wynikami za 1 półrocze 2019 r. Wyższe przychody nie przełożyły się na zysk spółki

 

Notowania: Agora SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:AGO/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk