• Odbierz prezent
Agora nie ma zgody na przejęcie Eurozet

W ostatnim czasie poinformowano, że UOKiK nie zgodził się na przejęcie spółki Eurozet przez Agorę. Zdaniem Urzędu, transakcja mogłaby zagrażać konkurencji na rynku radiowym.

 

Według Urzędu, gdyby doszło do przejęcia Eurozetu przez Agorę, powstałaby silna grupa radiowa, mogąca ograniczać konkurencję na rynku. W komunikacie stwierdzono: „Transakcja mogła prowadzić do powstania duopolu i marginalizacji pozostałych grup i stacji radiowych.” Dodano, że gdyby doszło do transakcji, Eurozet i RMF FM posiadałyby łącznie około 70% udziału w rynku.

Grupa Agora zajmuje się przede wszystkim działalnością prasową, wydawniczą i radiową, a także sprzedażą reklam. Zasłynęła z takich stacji radiowych, jak TOK FM, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda czy Rock Radio. Najbardziej znane stacje Eurozetu to Radio ZET, Meloradio, Antyradio, Radio Plus, Chili ZET.

Warto wspomnieć, że wniosek o zgodę na koncentrację wpłynął do UOKiK w październiku 2019 roku. W listopadzie 2020 roku urząd przedstawił zastrzeżenia dotyczące tej transakcji. Decyzja UOKiK jest nieprawomocna i przysługuje od niej odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W trakcie czwartkowej sesji na GPW kurs akcji Agory jest notowany na minusie o 3,3%. W tym momencie akcje spółki kosztują 7,04 zł.

Notowania: Agora SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:AGO/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk