• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Agenci CBA w siedzibie Komisji Nadzoru Finansowego
Z artykułu dowiesz się:

- dlaczego agencji CBA weszli do biura KNF

Wczoraj w południe do siedziby KNF weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA). Agenci CBA zabezpieczyli dokumentację z postępowania kontrolnego z postępowania kontrolnego w sprawie projektu PZU.

 

"Funkcjonariusze CBA dokonali zabezpieczenia dokumentacji kontrolnej z postępowania kontrolnego mającego bezpośrednio związek z postępowaniem prokuratury regionalnej w Warszawie, dotyczącym sprawy PZU" - powiedziała Zabłocka-Konopka, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Obecność funkcjonariuszy służyła temu, by uzyskać dokumentację zgodnie z prawem na podstawie postanowienia o żądaniu wydania rzeczy. Agenci bezpośrednio pojechali na miejsce, aby ją zabezpieczyć".

 

Wcześniej (w środę) agenci CBA weszli do biura PZU, by zabezpieczyć dokumentację dotyczącą jednego z projektów informatycznych. Akcja związana jest z zawiadomieniem o wyrządzeniu szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, które dotyczy spółek PZU Życie SA i PZU SA. Szkoda wyceniana jest na 200 mln złotych.

 

W sprawie wejścia funkcjonariuszy CBA do biura wypowiedział się rzecznik KNF Łukasz Dajnowicz: "Zawsze standardowo współpracujemy z organami ścigania".

 

Źródło: PAP

 


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk