• Odbierz prezent
GetBack afera

Agenci CBA zatrzymali kolejne osoby związane z aferą dotyczącą spółki GetBack. Co wiadomo o nowych szczegółach sprawy?

 

Agenci warszawskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie kolejne osoby związane z aferą dotyczącą spółki GetBack: jednego z dyrektorów wrocławskiego GetBacku oraz prezesa zarządu Polskiego Domu Maklerskiego. Według nieoficjalnych informacji RMF FM, jedną z zatrzymanych osób jest współpracownica byłego prezesa Getbacku - Konrada K.

Agenci CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych i zabezpieczają dowody w siedzibach firm powiązanych z tymi osobami.
Według informacji mediów, zatrzymana przez CBA dyrektorka GetBacku jest podejrzana o ukrywanie i niszczenie dokumentów związanych ze sprawą spółki GetBack w celu utrudniania śledztwa. Natomiast prezes Polskiego Domu Maklerskiego jest podejrzany o wyłudzenie i przywłaszczenie kilku milionów zł z GetBacku.

Polski Dom Maklerski był jedną z instytucji oferujących obligacje spółki GetBack.

Śledztwo prowadzone przez CBA pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie dotyczy m.in. wyrządzenia szkody majątkowej na dużą skalę na niekorzyść spółki GetBack, wyprowadzania pieniędzy ze spółki w celu osiągnięcia korzyści osobistej oraz ukrywania dowodów. Sprawa obejmuje także przestępstwa manipulacji instrumentami finansowymi i podawania do publicznej wiadomości nieprawdy o działaniach spółki.

Wcześniej CBA zatrzymało już prezesa spółki GetBack - Konrada K. i jego współpracownika. Zarzuty wobec prezesa spółki dotyczyły m. in. próby doprowadzenia Polskiego Funduszu Rozwoju do niekorzystnego rozporządzania mieniem poprzez podanie nieprawdziwych informacji dotyczących sytuacji finansowej GetBacka, przedstawienia nierzetelnych dokumentów w celu uzyskania pożyczki pomimo słabej kondycji finansowej firmy, a także wyrządzenia szkody finansowej spółce GetBack w wysokości ponad 15 mln zł poprzez świadczenie pozornych umów na rzecz spółki.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk