• Odbierz prezent
Idea Bank GetBack

Afera GetBack ma swój dalszy ciąg. W ostatnim czasie doszło do zatrzymań kilkunastu osób związanych z Idea Bankiem, który oferował obligacje tej spółki. Wśród nich znalazł się były prezes Idea Banku.

 

W dniu dzisiejszym prasa poinformowała o kolejnych zatrzymaniach związanych z aferą GetBacku. Według informacji Radia Zet, tym razem został zatrzymany były prezes Idea Banku – Jarosław A oraz kilkunastu byłych pracowników tego banku. Łącznie zatrzymano 18 osób. Do zatrzymań doszło 25 lutego. W dniu dzisiejszym mają one usłyszeć zarzuty w prokuraturze. Ze względu na dobro śledztwa nie są znane dokładne szczegóły tej sprawy. Wiadomo jedynie, że chodzi o wprowadzanie w błąd klientów przy oferowaniu obligacji spółki GetBack. Nie informowano należycie klientów o ryzyku związanym z obligacjami korporacyjnymi i zapewniano o bezpieczeństwie tej inwestycji. Już wcześniej tą kwestią zajmował się UOKiK.

 

Czytaj także: UOKiK wszczyna postępowanie przeciwko Idea Bank ws GetBack

We wtorek 30 października Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) poinformował o wszczęciu postępowania przeciwko Idea Bank oraz Polskiemu Domowi Maklerskiemu w związku z możliwością dopuszczenia się naruszeń podczas sprzedaży obligacji korporacyjnych GetBack - najgłośniejszej afery od czas.. Czytaj
UOKiK wszczyna postępowanie przeciwko Idea Bank ws GetBack

Jarosław A. pełnił swe stanowisko do września 2017 r. i zrezygnował z niego bez podania przyczyny. W ubiegłym roku Idea Bank zawiadomił prokuraturę, że były szef banku i członek zarządu nie dochowali standardów przy dystrybucji obligacji, czym mieli narazić bank na szkodę majątkową.

Notowania Idea Banku znalazły się na początku dzisiejszej sesji na GPW ponad 5% na minusie.

Notowania: Idea Bank SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:IDA/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk