• Odbierz prezent
ADX na diagramie kontynuacyjnym  na poziomie najniższym od 3 lat

W ostatnich dniach mocno wygasa zmienność na krajowym rynku. Po piątkowej sesji cena zamknięcia dla FW20 zmieniła się jedynie o 1 pkt do kursu odniesienia, w trakcie sesji maksymalne odchylenie cen wyniosło 22 pkt.

Także wolumen obrotu utrzymuje się poniżej średniej ostatnich tygodni. Notowania na wykresie dziennym pozostają od początku kwietnia w trendzie bocznym. Jakiekolwiek próby zrywu i wybicia są szybko tłumione. Wskaźnik ADX będący miernikiem siły trendu wertykalnego lub traktowany jako rozróżnienie trendu wertykalnego (wysokie wartości) i bocznego (niskie wartości), jest na diagramie kontynuacyjnym na poziomie najniższym od 3 lat. RSI od kilku tygodni oscyluje wokół 50 pkt. również pozostając w tendencji horyzontalnej. Na wykresie 60-min w ramach szerokiego trendu bocznego, w takcie ostatnich sesji można również wyodrębnić fazę konsolidacji o węższy zakresie wahań.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od piątkowego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. Również dla indeksów DAX i S&P500, mimo pojedynczych prób podbicia notowań, od kilku tygodni jest utrzymany trend boczny. Globalne rynki wciąż są pod wpływem, z jednej strony pozytywnych bodźców związanych z oczekiwaniem odbicia globalnych gospodarek po zapaści w I półroczu, zwłaszcza prognozowanemu załamaniu w II kw., a obawami że proces powrotu do stanu sprzed pandemii i prognozy przyszłego wzrostu zysków są jednak na dzień dzisiejszy wyceniane na wyrost. Z pewnością na korzyść rynków przemawiają działania banków centralnych, które dociskając rentowności papierów dłużnych nie pozostawiają do inwestycji większego wyboru niż rynki akcji. W tle pozostają jednak wątpliwości jaki poziom wycen jest akceptowalny. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

ADX na diagramie kontynuacyjnym jest na poziomie najniższym od 3 lat - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk