• Odbierz prezent
ADIUVO INVESTMENTS S.A.: Aktualizacja informacji nt. realizacji umowy dotyczącej wspólnego przeprowadzenia walidacji klinicznej produktu FixNip. (2021-06-07 22:28)
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr19/2021
Data sporządzenia: 2021-06-07
Skrócona nazwa emitenta
ADIUVO INVESTMENTS S.A.
Temat
Aktualizacja informacji nt. realizacji umowy dotyczącej wspólnego przeprowadzenia walidacji klinicznej produktu FixNip.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 4/2021 w sprawie podpisania przez spółkę portfelową Joint Polish Investment Fund C.V. [JPIF] FixNip Limited z siedzibą w Even Yehuda w Izraelu [Fixnip] umowy ze spółką GC Aesthethic Limited, dotyczącej wspólnego przeprowadzenia walidacji klinicznej oraz wyłącznej dystrybucji w wybranych krajach Europy i Ameryki Południowej produktu FixNip, jak również informacji przekazywanych w tym zakresie w raportach okresowych, Zarząd Adiuvo Investments S.A. [Spółka, Emitent] informuje, że w dniu 6 czerwca 2021 r. powziął informację, że w ramach realizacji ww. umowy we Francji zostały przeprowadzone dwie pierwsze procedury kliniczne. Dodatkowo, następnych 16 procedur w czterech francuskich centrach klinicznych zostało zaplanowanych w kolejnych tygodniach.

Emitent przypomina, że zgodnie z treścią ww. raportu bieżącego, umowa o współpracy z GC Aesthethic przewiduje, że w 2021 roku strony przeprowadzą, na koszt GC Aesthetics, pilotażowe w Unii Europejskiej zabiegi implantacji produktu u minimum 50 pacjentek w pięciu wiodących ośrodkach na terytorium Francji. Równocześnie strony będą wprowadzać produkt do dystrybucji na zasadach wyłączności w wybranych krajach Europy oraz Ameryki Południowej.

Jednocześnie Spółka informuje, że niezależnie od procedur klinicznych we Francji, FixNip zakończył pilotażowe procedury kliniczne w Izraelu oraz przeprowadził, z udziałem dystrybutora, pierwszą procedurę kliniczną w Polsce, o czym Emitent informował w raporcie okresowym za 2020 rok. Do końca bieżącego miesiąca planowanych jest wykonanie kolejnych 5 procedur w Polsce.

Przeprowadzenie testów w Europie oraz wdrożenie rynkowe urządzenia na kluczowych rynkach europejskich stanowi kolejny kamień milowy dla FixNip znacznie przybliżający Spółkę do sprzedaży praw globalnych do technologii, a także praw do własności intelektualnej. Komercjalizacja posiadanych technologii poprzez ich sprzedaż̇ kontrahentom działającym w branży medycznej stanowi realizację podstawowej polityki inwestycyjnej realizowanej przez JPIF oraz Adiuvo.

O kolejnych istotnych etapach realizacji ww. umowy Spółka będzie informowała w stosowanych raportach.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

ADIUVO INVESTMENTS SPÓŁKA AKCYJNA
(pełna nazwa emitenta)
ADIUVO INVESTMENTS S.A.Usługi inne (uin)
(skrócona nazwa emitenta)(sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
01-510Warszawa
(kod pocztowy)(miejscowość)
Gen. Józefa Zajączka11 lok.14
(ulica)(numer)
+48 22 398 39 02+48 22 300 99 87
(telefon)(fax)
info@adiuvoinvestments.comwww.adiuvoinvestments.com
(e-mail)(www)
5272682571146271705
(NIP)(REGON)
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-06-07Marek OrłowskiPrezes ZarząduMarek Orłowski
2021-06-07Anna Aranowska-BablokCzłonek ZarząduAnna Aranowska-Bablok

ESPI

ESPI - Komunikaty spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk