• Sklep
  • Odbierz prezent
Accenture z dwoma patentami dla sieci blockchain i smart kontraktów

Accenture, jedna z największych światowych korporacji konsultingowych, otrzymała od Amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) dwa patenty na autorskie rozwiązania poświęcone ułatwieniu pracy grupowej z wykorzystaniem technologii blockchain oraz funkcjonujących w jej obrębie smart kontraktów.

 

Czytaj także: MasterCard ma patent na szybsze transakcje kryptowalutowe

  MasterCard, największy - po firmie Visa - dostawca płatności bezgotówkowych na świecie, otrzymał we wtorek 17 lipca prawa patentowe w Stanach Zjednoczonych na przyspieszenie transakcji krypto-fiat. Rozwiązanie opracowanie przez MasterCard ma zapewnić natychmiastowe połączenie środków w kryptowal.. Czytaj
MasterCard ma patent na szybsze transakcje kryptowalutowe

Pierwszy z patentów Accenture zatwierdzony przez USPTO został złożony jeszcze w sierpniu zeszłego roku. Dotyczy on przekazywania danych dotyczących konkretnego cyfrowego tokenu w sieci blockchain z wykorzystaniem specjalnych cyfrowych podpisów, które nie dają jednak możliwości do dysponowania nim. Oprócz tego, rozwiązanie daje możliwość wysyłania multisygnaturowych (wymagających zgody więcej niż jednego uprawnionego użytkownika) certyfikatów użytkownikom, którzy zabiegają o konkretne dane. Jest to rozwiązanie przydatne przy pracy grupowej w obrębie sieci blockchain, zawierającej niepubliczne dane.

Drugi patent, na który wniosek Accenture złożyło we wrześniu zeszłego roku, również dotyczy współpracy w ramach smart kontraktów - rozwiązanie pozwala dysponującemu kluczami prywatnymi (wysyłającemu) na zablokowanie dystrybucji części lub całości danych ze smart kontraktu, aż do momentu uzyskania potwierdzenia od odbiorcy.

Oba rozwiązania skierowane są raczej dla klientów korporacyjnych, którzy chcą wykorzystywać w swoich procesach biznesowych technologię blockchain, konkretnie zaś smart kontrakty. W danych patentowych nie pojawiają się informacje do jakich konkretnie sieci można zastosować wspomniane rozwiązania.

 

Accenture jest członkiem konsorcjum Enterprise Ethereum Alliance od początku jego istnienia (wrzesień 2016 r.), a także konsorcjum Hyperledger przy Fundacji Linux.

Czytaj także: Samsung wchodzi w branżę blockchain z nowymi patentami

Samsung, południowokoreański koncern technologiczny, będący jednym z największych producentów smartfonów na świecie, złożył trzy wnioski o przyznanie wyłącznych praw do nazw handlowych w Europie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nazwy te w bezpośredni sposób odnoszą się do te.. Czytaj
Samsung wchodzi w branżę blockchain z nowymi patentami

 

Notowania: Accenture PLC

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:ACN/

Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk