• Odbierz prezent
Abucoins - kolejna giełda kryptowalut na czarnej liście KNF

Po tym jak wczoraj na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego trafiła największa polska giełda kryptowalut – BitBay – dziś KNF dodał do listy kolejną z giełd. Tym razem jest to Abucoins.

 

Abucoins sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu została dodana do listy ostrzeżeń publicznych KNF w związku z zawiadomiemien o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (nieuprawnione prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych). Podstawa zawiadomienia jest więc taka sama jak w przypadku giełdy BitBay. Zawiadomienie wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Sprawę BitBay bada z kolei Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

 

Jak informował wcześniej Dziennik Gazeta Prawna, KNF analizuje obecnie regulaminy polskich giełd kryptowalut. Nie wykluczone więc, że wkrótce na listę ostrzeżeń trafią kolejne podmioty związane z obrotem kryptowalutami. Za nieuprawnione prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych podmiotom tym grozi kara grzywny do 5 mln złotych.

 

Pełna lista ostrzeżeń KNF jest dostępna TUTAJ

Dzięki aplikacji KNF Alert możesz być na bieżąco informowany o ostrzeżeniach publicznych KNF. Aplikacja jest dostepna do pobrania w Google Play.

 

Jak znaleźć i prześwietlić kryptowalutę przyszłości?

Zapisz się na webinar


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk