• Odbierz prezent
Aborigenus od Drageus Games dziś trafia do sprzedaży w wersji na Nintendo Switch

Drageus Games wprowadza do sprzedaży kolejny tytuł – Aborigenus w wersji na Nintendo Switch. Gra jest projektem o charakterze przygodowym z elementami RPG. Producent i wydawca gier wideo planuje wydanie czterech gier w pierwszym kwartale 2020 roku. Spółka zadebiutuje na małym rynku już za tydzień.

- Zgodnie z zapowiedziami, dziś do sprzedaży trafia nasz kolejny tytuł Aborigenus, w którym gracz ma za zadanie ocalić latającą wyspę przed złem. Projekt ten, tak jak większość naszych tytułów, rusza w wersji na Nintendo Switch. Oprócz produkcji gier dedykowanych na japońską konsolę, jesteśmy także producentem i wydawcą gier na komputery osobiste. – mówi Radosław Mrowiński, wiceprezes i dyrektor finansowy w Drageus Games.

Aborigenus to gra platformowa o charakterze przygodowym z elementami RPG. W grze postać jest wojownikiem pokojowego plemienia, podczas gdy jego bliscy zostali zniewoleni przez najeźdźców. Gracz aby ocalić latającą wyspę, ma do wyboru następujące opcje postaci – może zostać wojownikiem, szamanem lub myśliwym.

Link do strony gry Aborigenus:

https://www.nintendo.co.uk/Games/Nintendo-Switch-download-software/Aborigenus-1697953.html

- Flagowym i pierwszym autorskim projektem studia na platformie Nintendo Switch był tytuł Tactical Mind, gra strategiczna, która cały czas cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem graczy. Gra wymaga od użytkowników taktycznego myślenia oraz sprytu – informuje Łukasz Mitan, prezes zarządu Drageus Games. – W 2020 roku szykujemy dla graczy kolejne ciekawe tytuły dla fanów gier wideo, których wydanie planujemy już w pierwszym kwartale 2020 roku. – dodaje.

Tactical Mind trafił do sprzedaży w grudniu 2017 roku. Odbiorcami projektu są gracze kochających szachy i warcaby. Od dnia wydania gra cieszy się dużym zainteresowaniem odbiorców. W Tactical Mind zadaniem gracza jest taktyczne rozstawianie pionków, w taki sposób aby skutecznie zniszczyć kryształ przeciwnika. W listopadzie 2019 roku studio wydało kontynuację tytułu w wersji na Nintendo Switch
Tactical Mind 2. W porównaniu z częścią pierwszą dużej zmianie uległy: wygląd gry i sterowanie, pojawiły się także poziomy na figurach trójwymiarowych – kuli i walcu.

Spółka pracuje również nad wydaniem następnych własnych tytułów, ale skupia się obecnie na działalności wydawniczej.

O spółce:

Drageus Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier, zarówno własnych jak i gier innych deweloperów na konsolę Nintendo Switch oraz komputery stacjonarne.
Od 2017 roku, czyli od początku działalności spółki, do końca grudnia 2019 roku studio osiągnęło liczbę ponad 20 gier wydanych na platformie Nintendo Switch. Cztery z nich stanowią autorskie projekty spółki, pozostałe zostały stworzone przez producentów zewnętrznych. Produkty Drageus Games sprzedawane są na całym świecie
w modelu dystrybucji cyfrowej. W szczególności studio wydaje gry za pośrednictwem dedykowanych platform dystrybucyjnych – Nintendo Switch oraz Steam.

17 stycznia 2020 roku akcje spółki zadebiutują na rynku NewConnect.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk