• Odbierz prezent
dywidenda abc data

Na konferencji prasowej, związanej z publikacją wyników finansowych spółki ABC Data, prezes spółki – Ilona Weiss – poinformowała, że istnieje duże prawdopodobieństwo wypłaty zaliczki na poczet dywidendy za rok obrotowy 2017 do końca bieżącego roku.

 

Prezes spółki stwierdziła, że wszystkie warunki, wypłaty zaliczki na poczet dywidendy zostały spełnione. Dotyczyły one m.in. wyników finansowych i zgody rady nadzorczej oraz walnego zgromadzenia.

 

O zaliczce na poczet dywidendy mówiło się już od jakiegoś czasu. Szczególnie z tego względu, że spółka nie wypłaciła dywidendy za 2016 rok, chcąc przeznaczyć środki na skup akcji własnych oraz na kapitał zapasowy. Zaliczka miałaby wynosić 8 groszy na akcję. Warto odnotować, że w spółka wypłacała wcześniej regularnie dywidendy od tej za rok 2011. Wartość dywidendy systematycznie rosła z 16 groszy do 39 groszy na akcję. Stopy dywidendy były bardzo atrakcyjne, co czyniło spółkę bardzo atrakcyjną w oczach inwestorów długoterminowych. Decyzja o niewypłacaniu dywidendy za 2016 rok mogła wzbudzić nieco wątpliwości, ale chęć wypłaty zaliczki na poczet dywidendy za 2017 rok pokazuje, że inwestorzy mogą liczyć na dalsze zyski z dywidend. Sama zaliczka w wysokości 8 groszy na akcję, to przy obecnych cenach akcji (2,13 PLN na otwarciu sesji) zysk na poziomie 3,76%.

 

ABC Data

abc data


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk