• Odbierz prezent
ABC Data  -17% - rynek reaguje na rozczarowujące wyniki

Poniedziałkowa sesja dramatycznie rozpoczęła się dla dystrybutora IT, spółki ABC Data. Sytuacja nie powinna dziwić. Inwestorzy panicznie reagują na zaprezentowane wyniki za II kwartał bieżącego roku. Zamiast kilku milionowego zysku spółka zanotowała 9,5 mln złotych straty. To sporo, biorąc pod uwagę, że ten sam kwartał w ubiegłym roku ABC Data zamknęła z zyskiem na poziomie 3,7 mln złotych.

Co dalej z kursem ABC Data?

Analizując raport finansowy spółka ABC Data poprawiła przychody w drugim kwartale, które wyniosły ponad 950 milionów złotych, wobec niespełna 920 milionów w II kwartale 2017 roku. Rozczarowała działalność operacyjna. Zysk na poziomie 7 milionów (w analogicznym okresie rok temu) został zamieniony na 7 milionów, ale straty. Warto zwrócić uwagę, że znaczący wpływ na wynik finansowy miały 2 zdarzenia- korekta podatku VAT oraz różnice kursowe.

Handluj na rynku akcyjnym. Prowizja dla akcji z GPW tylko 0,20% min. 2,99 PLN

 
SPRAWDŹ

Te dwa jednorazowe zdarzenia mogą oznaczać, że Inwestorzy w 3 kwartale powinni spodziewać się podobnych wyników do tych z ubiegłego roku.

W przypadku publikacji wyników, które znacząco odbiegają od oczekiwań przede wszystkim cierpią inwestorzy indywidualni. Zwykle w takich sytuacjach pojawiające się luki cenowe nie dają możliwości minimalizacji pozycji stratnych. W przypadku ABC Data inwestorzy zamykający swoje pozycje zaraz na otwarciu dzisiejszej sesji musieli przełknąć 15% obsunięcie ceny.

 

ABC Data wykres xStation

Wykres kursu ABC Data. Źródło xStation - platforma handlowa XTB

 

Czy jest szansa na wzrosty kursu ABC Data?

Dzisiejsze spadki kursu akcji ABC Data to w zasadzie nic nowego. Nieustannie od 2013 roku kurs ABC Data ulega przecenie. W listopadzie 2013 roku kursu spółki oscylował w okolicach 4,50. Aktualne za jedną akcje inwestorzy płacą około 1,25. Wydaje się, że spadki poniżej 1 złotego za akcje są bardzo prawdopodobne. Z analizy technicznej aktualnie nie mamy bliskiego poziomu wsparcia. To oznacza, że kurs akcji ABC Data może się podnieść, ale tylko gdy wyniki za III kwartał będą pozytywne. To jednak nie będzie takie proste.

Sprawdź notowania popularnych instrumentów finansowych.

 

Co to jest ABC Data?

ABC Data to spółka giełdowa, zajmująca się dystrybucją w sektorze IT. To czołowy dysrybutor w Europie Środkowej.

Notowania: ABC Data SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:ABC/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk