• Odbierz prezent
A miało być tak pięknie... Samsung prezentuje portfel kryptowalut dla Galaxy S10

Koncern Samsung, południowokoreański gigant technologiczny, w niedzielę 10 marca oficjalnie zaprezentował aplikację Blockchain Keystore, kompatybilną z najnowszymi flagowymi smartfonami Galaxy S10. Długo oczekiwana aplikacja, pełniąca funkcję portfela kryptowalut, tokenów i zdecentralizowanych aplikacji w obecnej wersji nie zadowoli jednak wszystkich użytkowników walut wirtualnych z kilku istotnych powodów.

 

Ze zdjęć opublikowanych przez południowokoreańskiego producenta wynika że, aplikacja Blockchain Keystore będzie kompatybilna jedynie z ekosystemem Ethereum (ETH), co oznacza że będzie obsługiwać Ether (ETH) oraz najpopularniejsze tokeny Ethereum w standardzie ERC20. Oprócz tego aplikacja otrzyma wsparcie dla wybranych zdecentralizowanych aplikacji, takich jak platforma gamingowa Enjin (ENJ), serwis społecznościowy Cosmee, terminal płatniczy CoinDuck, czy słynna platforma CryptoKitties, która niegdyś doprowadziła do zapchania całej sieci Ethereum przez swą dużą popularność.

 

W obecnej formie Blockchain Keystore nie będzie obsługiwał pozostałych najpopularniejszych kryptowalut, takich jak bitcoin (BTC), czy Litecoin (LTC), mimo wcześniejszych pogłosek.

Aplikacja nie będzie preinstalowana, jak wcześniej przypuszczano, lecz będzie można pobrać ją z oficjalnego sklepu Samsung Galaxy Store. Będzie ona dostępna wyłącznie dla posiadaczy smartfonów z serii Galaxy S10.

Czytaj także: Enjin Coin (ENJ) rośnie o ponad 110% w dobę po plotkach o współpracy z Samsungiem

W czasie bessy dobre wiadomości nie mają wymiernego wpływu na wzrost ceny konkretnych projektów - dość często można usłyszeć taka opinię. Jak się jednak okazuje, w przypadku Enjin Coina (ENJ) reguła ta zdaje się nie mieć zastosowania, bądź też trend spadkowy powoli ustępuje. Po poniedziałkowych pog.. Czytaj
Enjin Coin (ENJ) rośnie o ponad 110% w dobę po plotkach o współpracy z Samsungiem

 

Mimo pewnego rozczarowania, związanego m.in. z niewykorzystaniem otwartoźródłowych portfeli (jak informowaliśmy, miał być nim Enjin Wallet), czy brakiem kompatybilności z BTC, aplikacja wciąż będzie szyfrować klucze prywatne z wykorzystaniem rozwiązania Samsung KNOX, które polega na przechowywaniu szyfrowanych danych na osobnym układzie, odseparowanym od płyty głównej telefonu, co w swojej mechanice przypomina działanie portfeli sprzętowych.

Czytaj także: Flagowy Samsung Galaxy S10 będzie też portfelem sprzętowym

W środę 20 lutego miała miejsce premiera najnowszego flagowego modelu smartfona koncernu Samsung, Galaxy S10. Wydarzenie to jest o tyle istotne, że zgodnie z oczekiwaniami i naszymi wcześniejszymi doniesieniami, urządzanie zostanie wyposażone w domyślnie zainstalowany portfel dla kryptowalut oraz z.. Czytaj
Flagowy Samsung Galaxy S10 będzie też portfelem sprzętowym

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk