• Odbierz prezent
Dawno nie było takiego debiutu na NewConnect. Kurs producenta sprzętu siłowego rośnie o 125%!
fot. freepik.com

O 125% drożeją dziś na debiucie na NewConnect akcje producenta sprzętu siłowego i fitnessowego, spółki Olymp. Firma pokazała siłę, wychodzi powoli z pandemicznego dołka.

Olymp pokazuje siłę podczas debiutu. Notowania producenta sprzętu siłowego i fitness rosną dziś na debiucie na NewConnect o 125% (stan na 15:30).

Olymp działa od 1972 roku na rosnącym rynku

Olymp produkuje sprzęty siłowe i fitness od 1972 roku. Jego portfolio obejmuje ławki, stojaki do ćwiczeń oraz urządzenia wielostanowiskowe przeznaczone do sal gimnastycznych, rehabilitacyjnych i obiektów sportowych. „Wytwarzane przez nas sprzęty fitness certyfikowane są znakiem jakości TÜV” – chwali się Olymp.

Spółka Olymp sprzedaje swój sprzęt i usługi głównie przez sklep internetowy. Kieruje swoje produkty i usługi do trzech segmentów rynku fitness: do klubów (główne źródło przychodów), do hoteli i siłowni (rynki wertykalne), oraz do klienta indywidualnego. Olymp ma swoje marki: OLYMP CLASSIC (marka podstawowego sprzętu fitness), oraz OLYMP NEW GENERATION (marka premium – sprzęt fitness, który wyróżnia nowoczesny design).

 

FXMAG giełda dawno nie było takiego debiutu na newconnect. kurs producenta sprzętu siłowego rośnie o 125%!  co produkuje spółka olymp, czy akcje olymp rosną, czy branża fitness ucierpiała przez pandemię, czy cena akcji olymp będzie rosła, czy olymp ma sklep internetowy, czy olymp ma sklep stacjonarny, czy rośnie popyt na sprzęt fitness, czy warto inwestować w akcje olymp, czy warto inwestować w spółkę olymp, czy warto w 2023 zainwestować w akcje olymp, debiut olymp, debiut spółki olymp na newconnect, dlaczego akcje olymp rosną, giełda, jaka cena akcji olymp, jaki debiut spółki olymp na newconnect, jaki jest akcjonariat spółki olymp, jaki jest popyt na sprzęt fitness, jaki sprzęt marki olymp, jaki sprzęt produkuje spółka olymp, jakie marki ma olymp, jakie notowania akcji olymp, jakie perspektywy rozwoju dla spółki olymp, jakie prognozy akcji olymp, jakie przychody spółki olymp, jakie wyniki finansowe spółki olymp, jakie wyniki spółki olymp, jakie wyniki spółki olymp 2023, jakie wyniki spółki olymp po pandemii, jakie wyniki spółki olymp w pandemii, kiedy debiut olymp na newconnect, kiedy powstała spółka olymp, newconnect, od kiedy istnieje spółka olymp, olymp wychodzi z pandemicznego dołka, po ile akcje olymp, siłownia, sprzęt fitness, współpraca olymp z  core health & fitness,olymp 1

 

„W celu dostosowania oferty do wymagań stawianych przez rynek, Spółka nawiązała współpracę z Core Health & Fitness, tak aby dostosować swoją ofertę do wymagań stawianych przez rynek. Mamy pełną świadomość, że Sprzęt tworzony przez Core Health & Fitness należy do najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych na świecie. Dlatego też mocno wpisuje się w ofertę jaką składamy naszym klientom. […] OLYMP realizuje sprzedaż w kanale B2C oraz poprzez własny sklep internetowy. Poza produkcją, sprzedażą i serwisem. Spółka oferuje również profesjonalne doradztwo przy zagospodarowaniu przestrzeni użytkowej w klubach fitness oraz szerokie wsparcie marketingowe, które wpływa na rozpoznawalność i pomaga zwiększyć przychody klubu. Tym samym maksymalizowana jest stopa zwrotu z danego przedsięwzięcia. Sprzęt OLYMP jest dostarczany do odbiorców przy współpracy z wyspecjalizowanymi podmiotami spedycyjnymi oraz kurierskimi lub w formule EXW” – czytamy na stronie spółki Olymp.

W dokumencie informacyjnym Olymp zwraca uwagę, że globalna branża fitness rozwija się stabilnie i dynamicznie z roku na rok. Według analityków z Allied Market Research branża ma urosnąć do 15,2 mld USD w 2027.

Zobacz również: Znany dom maklerski obniżył rekomendacje dla dwóch dużych polskich producentów gier notowanych na GPW

 FXMAG giełda dawno nie było takiego debiutu na newconnect. kurs producenta sprzętu siłowego rośnie o 125%!  co produkuje spółka olymp, czy akcje olymp rosną, czy branża fitness ucierpiała przez pandemię, czy cena akcji olymp będzie rosła, czy olymp ma sklep internetowy, czy olymp ma sklep stacjonarny, czy rośnie popyt na sprzęt fitness, czy warto inwestować w akcje olymp, czy warto inwestować w spółkę olymp, czy warto w 2023 zainwestować w akcje olymp, debiut olymp, debiut spółki olymp na newconnect, dlaczego akcje olymp rosną, giełda, jaka cena akcji olymp, jaki debiut spółki olymp na newconnect, jaki jest akcjonariat spółki olymp, jaki jest popyt na sprzęt fitness, jaki sprzęt marki olymp, jaki sprzęt produkuje spółka olymp, jakie marki ma olymp, jakie notowania akcji olymp, jakie perspektywy rozwoju dla spółki olymp, jakie prognozy akcji olymp, jakie przychody spółki olymp, jakie wyniki finansowe spółki olymp, jakie wyniki spółki olymp, jakie wyniki spółki olymp 2023, jakie wyniki spółki olymp po pandemii, jakie wyniki spółki olymp w pandemii, kiedy debiut olymp na newconnect, kiedy powstała spółka olymp, newconnect, od kiedy istnieje spółka olymp, olymp wychodzi z pandemicznego dołka, po ile akcje olymp, siłownia, sprzęt fitness, współpraca olymp z  core health & fitness,olymp 2

 

Olymp wychodzi z pandemicznego dołka

Spółka Olymp, jak cała branża fitness, miała dość ciężki czas z uwagi na pandemię. I to widać po wynikach. Jak podała firma, w 2021 r. miała przychody na poziomie 2 mln zł, w porównaniu do 2,3 mln zł w 2020 roku, czyli spadły one o -9%. W 2019 roku Olymp miał 84 tys. zł zysku, w kolejnych latach generował jednak straty (2020: -143 tys. zł, 2021: -368,4 tys. zł). W okresie I-III kwartał 2022 Olymp zarobił 66,3 tys. zł przy przychodach 1,72 mln zł. Spółka generalnie ma ujemne wskaźniki rentowności.

Zobacz równieżKolejna spółka gamingowa zadebiutowała na głównym rynku GPW, sektor producentów gier powoli podnosi się z kolan

 

 

Wyniki finansowe Olymp

FXMAG giełda dawno nie było takiego debiutu na newconnect. kurs producenta sprzętu siłowego rośnie o 125%!  co produkuje spółka olymp, czy akcje olymp rosną, czy branża fitness ucierpiała przez pandemię, czy cena akcji olymp będzie rosła, czy olymp ma sklep internetowy, czy olymp ma sklep stacjonarny, czy rośnie popyt na sprzęt fitness, czy warto inwestować w akcje olymp, czy warto inwestować w spółkę olymp, czy warto w 2023 zainwestować w akcje olymp, debiut olymp, debiut spółki olymp na newconnect, dlaczego akcje olymp rosną, giełda, jaka cena akcji olymp, jaki debiut spółki olymp na newconnect, jaki jest akcjonariat spółki olymp, jaki jest popyt na sprzęt fitness, jaki sprzęt marki olymp, jaki sprzęt produkuje spółka olymp, jakie marki ma olymp, jakie notowania akcji olymp, jakie perspektywy rozwoju dla spółki olymp, jakie prognozy akcji olymp, jakie przychody spółki olymp, jakie wyniki finansowe spółki olymp, jakie wyniki spółki olymp, jakie wyniki spółki olymp 2023, jakie wyniki spółki olymp po pandemii, jakie wyniki spółki olymp w pandemii, kiedy debiut olymp na newconnect, kiedy powstała spółka olymp, newconnect, od kiedy istnieje spółka olymp, olymp wychodzi z pandemicznego dołka, po ile akcje olymp, siłownia, sprzęt fitness, współpraca olymp z  core health & fitness,olymp 3

 

„Powyższe było skutkiem przede wszystkim istotnego ograniczenia popytu na sprzęt fitness, wynikającego z trwającego w roku 2020 i 2021 zamknięcia siłowni z powodu epidemii koronawirusa. Następstwem osiągniętych wyników finansowych było pogłębienie straty z lat ubiegłych do kwoty -1,98 mln zł. Istnieje ryzyko, że przychody i wyniki spółki nie będą rosły w stopniu wystarczającym do pokrycia straty. Utrzymanie się wskazanej wyżej tendencji może przełożyć się na problemy z płynnością finansową Spółki, a ponadto dalsze perspektywy rozwoju. Emitent mityguje wskazane ryzyko poszerzając swoją ofertę, jak również ograniczając koszty stałe. Nadmienić należy, że III kwartał 2022 r. Emitent zakończył z zyskiem netto 48,8 tys zł, przy przychodach wynoszących 725 tys. zł. Emitent ocenia, że na rynku następuje normalizacja po okresie zawirowań roku 2020 i 2021, co daje perspektywy polepszenia wyników” – napisała spółka w dokumencie informacyjnym.

Zobacz również: Polski gigant surowcowy chce produkować sztabki złota dla inwestorów detalicznych

 

Spółka Olymp powstała w 1972 roku w Golędzinowie

Obecnie kieruje nią Sylwia Czepiżak, która ukończyła studia magisterskie w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, a od 2002 roku związana z branżą fitness jako trener, szkoleniowiec i osoba zarządzająca. Spółkę kontroluje Hubert Sommerrey i Sommerrey & Partners Kancelaria Radców Prawnych (łącznie mają 50,47 % głosów w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu).

 

Akcjonariat spółki Olymp FXMAG giełda dawno nie było takiego debiutu na newconnect. kurs producenta sprzętu siłowego rośnie o 125%!  co produkuje spółka olymp, czy akcje olymp rosną, czy branża fitness ucierpiała przez pandemię, czy cena akcji olymp będzie rosła, czy olymp ma sklep internetowy, czy olymp ma sklep stacjonarny, czy rośnie popyt na sprzęt fitness, czy warto inwestować w akcje olymp, czy warto inwestować w spółkę olymp, czy warto w 2023 zainwestować w akcje olymp, debiut olymp, debiut spółki olymp na newconnect, dlaczego akcje olymp rosną, giełda, jaka cena akcji olymp, jaki debiut spółki olymp na newconnect, jaki jest akcjonariat spółki olymp, jaki jest popyt na sprzęt fitness, jaki sprzęt marki olymp, jaki sprzęt produkuje spółka olymp, jakie marki ma olymp, jakie notowania akcji olymp, jakie perspektywy rozwoju dla spółki olymp, jakie prognozy akcji olymp, jakie przychody spółki olymp, jakie wyniki finansowe spółki olymp, jakie wyniki spółki olymp, jakie wyniki spółki olymp 2023, jakie wyniki spółki olymp po pandemii, jakie wyniki spółki olymp w pandemii, kiedy debiut olymp na newconnect, kiedy powstała spółka olymp, newconnect, od kiedy istnieje spółka olymp, olymp wychodzi z pandemicznego dołka, po ile akcje olymp, siłownia, sprzęt fitness, współpraca olymp z  core health & fitness,olymp 4

Źródło: spółka


Piotr Rosik

Zastępca redaktora naczelnego portalu FXMAG. Publicysta m.in. portalu Obserwator Finansowy. Wcześniej był m.in. wicenaczelnym portalu Strefa Inwestorów (2017-2022), redaktorem naczelnym dwutygodnika „Pieniądze&Inwestycje” (2014-16), dziennikarzem w "Gazecie Giełdy Parkiet" oraz "Rzeczpospolitej" i "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk