• Odbierz prezent
72 procent Polaków uważa, że wyjście Polski z Unii Europejskiej nie jest obecnie realne

72 proc. badanych przez CBOS uważa, że wyjście Polski z Unii Europejskiej nie jest obecnie realnym scenariuszem, według 15 proc. respondentów taki scenariusz jest realny, 13 proc. z nich nie ma zdania na ten temat.

CBOS zapytał również w badaniu o stosunek polskich władz i rządzącej partii do przyszłości Polski i Unii Europejskiej.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

 

Według 16 proc. badanych PiS dąży do wyjścia z UE, a 27 proc., że do ograniczenia integracji i zwiększenia roli państw narodowych w Unii Europejskiej.

 

25 proc. ankietowanych uważa, że rząd PiS dąży do zachowania obecnego stanu integracji; zdaniem 12 proc. - że do pogłębienia integracji między wszystkimi państwami członkowskimi Unii Europejskiej. 3 proc. badanych odpowiedziało, że PiS dąży do powstania Europy wielu prędkości, w której niektóre państwa współpracują ze sobą ściślej, niż pozostałe; 17 proc. nie ma zdania na ten temat.

 

Sondaż przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 8-15 listopada na liczącej 999 reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk