• Odbierz prezent
52% MŚP planuje bardziej korzystać z nowych technologii
fot. freepik.com

52% polskich małych i średnich przedsiębiorstw planuje po zakończeniu pandemii jeszcze bardziej korzystać z narzędzi cyfrowych. W Europie odsetek ten wynosi 50 proc.

Pandemia Covid-19 bardzo przyspieszyła cyfrową transformację polskich małych i średnich przedsiębiorstw. Masowe przejście na pracę zdalną tylko zmobilizowało właścicieli firm do technologicznej rewolucji.

- 82% polskich MŚP zwiększyło wykorzystanie narzędzi cyfrowych podczas pandemii,

w porównaniu z 80% w całej Europie. 66% MŚP w naszym kraju czuło się komfortowo z nowymi technologiami już przed pandemią, w Europie odsetek firm wynosił 61% – takie najnowsze dane przedstawił Maksim Belitski, profesor nadzwyczajny, wykładowca przedsiębiorczości i innowacji na Uniwersytecie w Reading, który był gościem specjalnym konferencji „Wpływ aktu o rynkach cyfrowych na gospodarkę cyfrową w Europie i wsparcie MŚP”, zorganizowanej przez Konfederację Lewiatan.

W Polsce mamy też ponadprzeciętną liczbę zaawansowanych technologicznie MŚP,

o 5% więcej w stosunku do średniej w Europie. Większość firm uważa, że nie ma powrotu do tego, co było w przeszłości. Pandemia zlikwidowała wiele barier, które wcześniej spowalniały cyfryzację procesów biznesowych. 

31% naszych MŚP nie ma jednak pewności co do zwrotu z inwestycji w narzędzia cyfrowe. Ten pogląd podziela 30% firm w całej Europie.


Konfederacja Lewiatan

Konfederacja Lewiatan – organizacja pozarządowa utworzona w styczniu 1999, reprezentująca interesy polskich przedsiębiorców prywatnych. Funkcję prezydenta konfederacji od 2019 pełni Maciej Witucki. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk