• Odbierz prezent
52% MŚP planuje bardziej korzystać z nowych technologii
fot. freepik.com

52% polskich małych i średnich przedsiębiorstw planuje po zakończeniu pandemii jeszcze bardziej korzystać z narzędzi cyfrowych. W Europie odsetek ten wynosi 50 proc.

Pandemia Covid-19 bardzo przyspieszyła cyfrową transformację polskich małych i średnich przedsiębiorstw. Masowe przejście na pracę zdalną tylko zmobilizowało właścicieli firm do technologicznej rewolucji.

- 82% polskich MŚP zwiększyło wykorzystanie narzędzi cyfrowych podczas pandemii,

w porównaniu z 80% w całej Europie. 66% MŚP w naszym kraju czuło się komfortowo z nowymi technologiami już przed pandemią, w Europie odsetek firm wynosił 61% – takie najnowsze dane przedstawił Maksim Belitski, profesor nadzwyczajny, wykładowca przedsiębiorczości i innowacji na Uniwersytecie w Reading, który był gościem specjalnym konferencji „Wpływ aktu o rynkach cyfrowych na gospodarkę cyfrową w Europie i wsparcie MŚP”, zorganizowanej przez Konfederację Lewiatan.

W Polsce mamy też ponadprzeciętną liczbę zaawansowanych technologicznie MŚP,

o 5% więcej w stosunku do średniej w Europie. Większość firm uważa, że nie ma powrotu do tego, co było w przeszłości. Pandemia zlikwidowała wiele barier, które wcześniej spowalniały cyfryzację procesów biznesowych. 

31% naszych MŚP nie ma jednak pewności co do zwrotu z inwestycji w narzędzia cyfrowe. Ten pogląd podziela 30% firm w całej Europie.


Konfederacja Lewiatan

Konfederacja Lewiatan – organizacja pozarządowa utworzona w styczniu 1999, reprezentująca interesy polskich przedsiębiorców prywatnych. Funkcję prezydenta konfederacji od 2019 pełni Maciej Witucki. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk