• Odbierz prezent
5 000 maszyn Coinstar do handlu Bitcoinem

Firma Coinstar, zajmująca się obsługą kiosków oraz salonów prasowych w galeriach handlowych i supermarketach, dodała funkcjonalność bitomatu od firmy Coinme do 5000 maszyn wydających resztę w całych Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że klienci tychże sklepów mają obecnie możliwość zakupu Bitcoina podczas rozliczania się przy kasie.

Usługa jest obecnie dostępna w prawie 25% całej floty kiosków Coinstar oraz w 40 stanach USA, według danych przedstawionych przez Neila Bergquista, dyrektora generalnego Coinme. Automaty wydające resztę od Coinstar znajdują się w supermarketach, stacjach benzynowych i sklepach ogólnospożywczych w całym kraju. Neil Bergquista podczas wywiadu dokładnie objaśnił geograficzne rozlokowanie maszyn:

W promieniu pięciu mil od 90% amerykańskiej populacji znajduje się maszyna Coinstar. Zatem zbiorową okazją jest zapewnienie większości populacji USA dostępu do walut cyfrowych.

Egzotyczna ekspansja

Zwłaszcza w ciągu ostatniego roku Coinme rozszerzył swoje zasięgi i pojawił się przy drogach w niektórych z najbardziej oddalonych miejsc w USA. Został dopuszczony do cyfrowej piaskownicy walut na Hawajach w sierpniu wraz z 11 innymi giełdami kryptowalut. Neil Bergquist powiedział, że Coinme jest jedynym uczestnikiem, który oferuje usługi wymiany gotówki na kryptowaluty w tym rejonie.

Podbój całego kraju

Również w niedawnej ekspansji Coinme oraz Coinstar zaczęły podbijać następujące stany USA: Georgia, Nevada, Nowy Meksyk, Ohio, Oregon, Maryland, Zachodnia Wirginia, Delaware i Rhode Island. Od początku marca 2020 ilość nowych lokalizacji wzrosła po 65%.

Szybko rozwijająca się sieć punktów wymiany pozwoliła na gwałtowny wzrost wolumenu transakcji Coinme; sprzedaż bitcoinów wzrosła o 650% rok do roku. Bergquist przewiduje jeszcze wyższe liczby, ponieważ więcej stanów daje Coinme zielone światło na rozpoczęcie operacji.

Jak widać w Stanach Zjednoczonych trwa intensywna ekspansja bitomatów. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie najpopularniejsza na rynku firma – FlyingAtom, ma obecnie 29 działających maszyn na terenie całego kraju. 

Sprawdź lokalizację wszystkich maszyn

Finansowy Krytyk


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk