• Odbierz prezent
4,24 złotego za euro. Trend spadkowy na kursie USDPLN. Słabo wygląda frank CHFPLN. Seria ważnych odczytów

Notowania walut w nadchodzącym tygodniu będą kreowane przez serię ważnych odczytów. Te napłyną do nas ze strefy euro oraz zza oceanu. Zamieszać mogą także wybory przywódcy torysów na Wyspach oraz wystąpienie szefa EBC Mario Draghiego.

Tabela. Maksima i minima głównych walut w PLN. Zakres: 15.07.2019-22.07.2019

Para walutowa

EUR/PLN

CHF/PLN

USD/PLN

GBP/PLN

Minimum

4,2443

3,8351

3,7648

4,7019

Maksimum

4,2688

3,8615

3,8051

4,7603

Kurs franka do złotego CHF/PLN

Tydzień na przeczekanie - 1

Wykres kursu franka szwajcarskiego do złotego, interwał dzienny

Od początku lipca sytuacja na parze CHF/PLN nie wygląda najlepiej. Po krótkim odreagowaniu pod koniec czerwca aktualnie nie widać żadnych przesłanek, aby kurs franka przestał rosnąć. Co prawda na wykresie znajdujemy się w okolicy górnego ograniczenia konsolidacji, znajdującego się przy poziomie 3,86 złotego, ale odpowiedź na pytanie, czy ruch wzrostowy zostanie zatrzymany, poznamy najprawdopodobniej w ciągu najbliższych godzin, ewentualnie dni. Cały czas bowiem na świecie występują ryzyka, jak chociażby (nieco wyciszony w tej chwili) konflikt handlowy między Chinami a USA, który jest też jedną ze składowych krążącego po rynkach widma gorszego okresu w światowej gospodarce. Dopóki ryzyka pozostaną silne, to inwestorzy będą wybierać bezpieczniejsze przystanie, czyli także franka szwajcarskiego. W tej sytuacji nadzieją dla polskiej waluty może być (o ile w ogóle do niego dojdzie) przyszłotygodniowe obniżenie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. 

Kurs euro do złotego EUR/PLN

Tydzień na przeczekanie - 2

Wykres kursu franka szwajcarskiego do złotego, interwał 4-godzinowy

Po słabym początku lipca, kiedy wystąpiła kilkugroszowa korekta silnego ruchu spadkowego, w połowie miesiąca kurs ponownie obrał kierunek południowy. Aktualnie za euro zapłacimy 4,24 złotego. W najbliższym tygodniu cenę euro kształtować będą m.in. środowe indeksy PMI dla przemysłu oraz usług. Pokażą one jakie nastroje panują obecnie w europejskiej gospodarce. Niewątpliwie dodatkową zmienność wprowadzi również decyzja Europejskiego Banku Centralnego  w sprawie stóp procentowych. Chociaż analitycy nie przewidują żadnych zmian, to jednak konferencja Mario Draghiego może dać impuls do ruchów na rynku.

Kurs dolara do złotego USD/PLN

Tydzień na przeczekanie - 3

Wykres kursu dolara amerykańskiego do złotego, interwał 4-godzinowy

Na notowaniach złotówki do dolara znajdujemy się nadal w trendzie spadkowym. Aktualnie kurs dolara USD jest wyceniany na 3,78 zł. Jednak z dnia na dzień powinno robić się coraz ciekawiej na notowaniach par powiązanych z amerykańską walutą. W kolejnej części tygodnia poznamy szereg danych zza oceanu. Do odczytów z rynku nieruchomości, czy też danych dotyczących zamówień, dołączą indeksy PMI. Natomiast najważniejszą publikację tego tygodnia zobaczymy w piątek. Poznamy wówczas wstępne dane dotyczące dynamiki PKB w II kwartale. Choć wielu uważa, że przyszłotygodniowa obniżka stóp procentowych na posiedzeniu FOMC jest już przesądzona, to mimo wszystko odczyt PKB powinien mieć wpływ na decyzję członków Rezerwy. 

Kurs funta do złotego GBP/PLN

Tydzień na przeczekanie - 4

Wykres kursu funta brytyjskiego do złotego, interwał 4-godzinowy

Na notowaniach kursu funta do złotego GBP/PLN można dostrzec lekkie wyhamowanie trendu spadkowego. Zdaje się, że jest to spowodowane wejściem w fazę oczekiwania na nadchodzące wydarzenia. Już w tym tygodniu zostanie oficjalnie wybrany nowy premier Zjednoczonego Królestwa. Jednak znając poglądy obu kandydatów, którzy zostali jeszcze na polu walki o przywództwo w Partii Konserwatywnej, to obawa o tzw. twardy Brexit będzie już tylko rosła. Powód takiego stanu rzeczy jest jasny i klarowny. Niemożliwe jest rozpoczęcie i zakończenie negocjacji z Unią Europejską w sprawie warunków opuszczenia Wspólnoty w ciągu zaledwie 3 miesięcy (pretendenci nie akceptują porozumienia zawartego przez premier Theresę May). Zatem z dużym prawdopodobieństwem możemy oczekiwać, że kurs funta będzie kontynuował dotychczasowy trend.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Internetowykantor.pl

Pierwszy kantor internetowy w Polsce. Oferuje szybką, tanią i bezpieczną wymianę walut. Obecnie ponad 300 tys. klientów.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk