• Odbierz prezent
325 tys. graczy czeka na produkcje autorstwa Movie Games

Notowany na NewConnect producent gier, Movie Games, opublikował dane dotyczące liczby graczy oczekujących na nadchodzące produkcje studia. Łącznie na gry warszawskiego dewelopera czeka około 325 tys. użytkowników platformy Steam. Wśród najbardziej oczekiwanych tytułów, z liczbą zapisów na poziomie 80 tys., znajduje się Drug Diller Simulator. Gra będzie miała premierę już 16 kwietnia.

Najpopularniejszym wśród fanów Movie Games tytułem jest Alaskan Truck Simulator, powstający we współpracy z Discovery. Wishlista tego tytułu przekroczyła już 100 tys. Niewiele mniej, bo 95 tys. zapisów ma gra Lust from Beyond, a Car Wash Simulator zgromadził 40 tys. chętnych graczy. Na niedawno zapowiedzianą grę American Motorcycle Simulator czeka już 10 tys. użytkowników, co zdaniem zarządu jest efektem synergii ze wspomnianym wcześniej symulatorem kierowcy tira. 

- WishListy na platformie Steam pozwalają producentom gier ocenić potencjalne zainteresowanie graczy nadchodzącymi produkcjami. Bardzo cieszy nas fakt, że na nasze gry czeka aż tyle osób. Oczywiście motywuje nas to do dalszej pracy, aby przekazać fanom wirtualnej rozgrywki ciekawe tytuły o najlepszej jakości. Szczególnie zadowalający jest bardzo duży wzrost liczby osób oczekujących na American Motorcycle Simulator, który został ogłoszony dopiero 19 marca. Jest to bez wątpienia efekt synergii między wspomnianą produkcją, a Alaskan Truck Simulator, na którą czeka aż 100 tys. graczy – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games - Pracujemy nad kolejnymi projektami, w najbliższym czasie ogłosimy jeszcze jeden tytuł, który będziemy produkowali. Tymczasem większość naszej energii koncentruje się na grze Drug Dealer Simulator, która będzie miała premierę już 16 kwietnia  - dodaje.

Drug Dealer Simulator zabierze gracza w świat ciemnych zaułków, podejrzanych podwórek i szemranych typków, gdzie z pozycji niewiele znaczącego osiedlowego dealera podążać będzie się drogą zmierzającą do pozycji narkotykowego bossa. Jednak przeprawa ta nie będzie prostą przygodą – na drodze gracza staną zarówno służby specjalne jak i konkurencja. Zadaniem grającego będzie więc zarówno przetwarzanie produktów, kontakt z dostawcami, zarządzanie zasobami i rozbudowa produkcji, ale także strategiczne zawieranie sojuszy, planowanie dostaw czy obserwacja zachowań patroli policyjnych. Już 16 kwietnia gracze z całego świata będą mogli nabyć grę za pośrednictwem platformy Steam.

W tym roku premierę będzie miał również Alaskan Truck Simulator, na który czeka aktualnie aż 100 tys. wużytkowników Steama. Jest to więc najbardziej wyczekiwana produkcja warszawskiego studia. W ramach rozgrywki, gracz będzie miał możliwość wskoczenia w buty kierowców ciężarówek przemierzających dzikie tereny Alaski. Pozostałe gry, które ukażą się jeszcze w 2020 roku, to Lust from Beyond, czyli horror psychologiczny z elementami erotyki i okultyzmu, oraz Car Wash Simuator, zabierająca gracza do myjni samochodowej. Obie gry są wyczekiwane przez kolejno 95 tysięcy ( LFB ) oraz 40 tysięcy graczy ( CWS ).

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier  z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk