• Odbierz prezent
3 wymagania doświadczonych traderów
Z artykułu dowiesz się:

- Co jest najważniejsze dla doświadczonych traderów
- Czy broker jest Twoim przyjacielem, czy wrogiem na rynku?

Ankietując doświadczonych i zarabiających na rynku traderów, można wywnioskować co jest dla nich najważniejsze przy wyborze brokera. Z kolei mniej doświadczeni inwestorzy z łatwością dają się zwodzić kolorowym reklamom, opiniom na forach, czy 50% dopłatom do depozytów.

 

  1. Chcą mieć 100% pewność, że w każdej chwili broker wypłaci ich pieniądze.

Z rynku zniknęło już wiele małych podmiotów, zwłaszcza z Cypru, a także kilka dużych, takich jak IronFx. Co łączyło je wszystkie? Przede wszystkim nie były to przejrzyste firmy notowane na dobrej giełdzie, co więcej nie były częścią większej całości, mającej zaufanie na rynku od wielu lat. Każdy może założyć działalność brokerską, zainwestować w działania marketingowe, a następnie zebrać depozyty i zniknąć. Oczywiście praktycznie wszystkie tego rodzaju firmy działają w modelu Market Maker, czyli zarabiają na stratach klientów.

Wniosek: Broker powinien być częścią dużej całości z rynkowym zaufaniem od lat.

 

InterTrader jest mniejszą częścią ogromnego holdingu GVC.PLC, notowanego na głównym parkiecie w Londynie od 12 lat. Oznacza to, że cieszy się on ogromnym zaufaniem inwestorów, co widać również po kursie akcji i kapitalizacji (10 mld PLN). Holding (właściciel marki bwin) gwarantuje każdemu klientowi 100% ochrony środków, czyli więcej niż jakikolwiek rządowy regulator.

 

  1. Chcą mnieć 100% pewność, że broker nie jest drugą stroną transakcji.

Traderzy często skarżą się, że Market Makerzy nie pozwalają im zarobić, ponieważ model MM zakłada zarabianie na stratach swoich klientów. Gdy tylko klienci zaczynają zarabiać, napotykają liczne problemy, m.in.: ceny, których próżno szukać na prawdziwym rynku, czy problemy z otworzeniem i zamknięciem transakcji. Prawdziwy neutralny rynkowo broker wysyła 100% zleceń klientów na rynek, korzystając z kilku dostarczycieli płynności. Dlaczego kilku? Dla przykładu, w Polsce działają brokerzy ECN, wywodzący się z macierzystego banku, którzy mają najczęściej połączenie tylko z jednym dostawcą (swoim bankiem). Taki model również nie ma wiele wspólnego z prawdziwym rynkiem.

Wniosek: Broker powinien chronić swoich klientów i zarabiać wyłącznie na prowizjach.

 

InterTrader wysyła do dostarczycieli płynności 100% zleceń. Oznacza to, że nigdy nie bierze na siebie żadnego ryzyka i zarabia wyłącznie na prowizjach. Dodatkowo wprowadzony został model ukrywania poszczególnych klientów przed dostarczycielami płynności. Nie widzą oni konkretnych klientów InterTradera oraz loginów, a przede wszystkim pozycji oraz intencji. Nie są więc w stanie wpływać na pozycje klientów, a InterTrader wyłącznie przekazuje ich zlecenia na rynek. Z racji wielkości grupy GVC.PLC, InterTrader ma podpisaną umowę na płynność na waluty m.in. z samym Goldman Sachs. InterTrader nigdy nie zarabia na stratach klientów, dlatego zawsze może z czystym sumieniem życzyć im: Samych udanych transakcji!

 

  1. Chcą żeby było tanio, bez rekwotowań i nieuczciwych poślizgów.

Wielu brokerów wciąż ma gigantyczne spready i prowizje, licząc na naiwność nowych inwestorów na rynku. Można jeszcze spotkać brokerów ze spreadem 1,5-2pkt na DAX, czy 1,8 pipsa na EUR/USD. Dodatkowo często pojawiają się problemy z egzekucją zlecenia, czyli znany komunikat: cena się zmieniła. Doświadczeni wiedzą, że powinni dostać dokładnie taką cenę, jaką klikną. Kolejność wszystkich tych wymogów nie jest przypadkowa, 2 pierwsze są szczególnie ważne.

Wniosek: Niskie spready oraz błyskawiczna egzekucja bez rekwotowań powinna być standardem.

 

InterTrader, jako że zarabia wyłącznie na prowizjach, liczy na duży obrót swoich klientów. Klienci robią duży obrót jako day-traderzy i scalperzy wyłącznie wtedy, gdy mają zapewnione idealne warunki do handlu. Tak właśnie jest w InterTraderze, brokerze stworzonym, aby pozwolić doświadczonym traderom zarabiać pieniądze.

 

Więcej o InterTrader:

- Obsługa i pomoc w języku polskim

- Miniloty na platformie MT4

- Spread na USD/PLN od 1 pipsa

- ponad 3000 CFD na akcje w platformie webowej

- Do końca marca bez minimalnego depozytu

- Dodatkowe promocje za Twój zadeklarowany obrót

 

Załóż darmowe konto i poproś o zasilenie konta na testy!


InterTrader

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC Holdings notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk