• Odbierz prezent
3 ważne wydarzenia mijającego tygodnia, o których zapewne nie słyszałeś

WŁOSKI RZĄD ZREWIDOWAŁ PROGNOZY WZROSTU GOSPODARCZEGO NA TEN ROK DO 0,2 PROC. Z 1,0 PROC., CO BYŁO ZBLIŻONE DO WCZEŚNIEJSZYCH SPEKULACJI. Z kolei niemiecki Der Spiegel podał w piątek, że niemiecki rząd może zrewidować w przyszłym tygodniu prognozy wzrostu gospodarczego do 0,5 proc. z 1,0 proc., co byłoby w tym momencie najbardziej pesymistycznym wskazaniem wobec niezależnych instytucji.

 

ROŚNIE RYZYKO ESKALACJI WOJNY HANDLOWEJ POMIĘDZY UNIĄ EUROPEJSKĄ, A USA – AMERYKANIE ZAGROZILI WPROWADZENIEM CEŁ NA PRODUKTY Z UE O WARTOŚCI 11 MLD EUR, PO TYM JAK ŚWIATOWA ORGANIZACJA HANDLU PODAŁA, ŻE W NAJBLIŻSZYCH MIESIĄCACH OPUBLIKUJE DANE NT. NIELEGALNEGO SUBSYDIOWANIA EUROPEJSKIEGO AIRBUSA, NA CZYM MIAŁ STRACIĆ AMERYKAŃSKI BOEING.

 

WEDŁUG SŁÓW SEKRETARZA SKARBU USA, STRONY NEGOCJACJI (USA-CHINY) MIAŁY DOJŚĆ DO POROZUMIENIA W KWESTII TZW. MECHANIZMÓW KONTROLNYCH DO UMOWY HANDLOWEJ. Mnuchin nie chciał jednak mówić o tym, czy i kiedy zniesione zostaną wysokie cła. Nadal nie mówi się też o dacie potencjalnego spotkania prezydentów USA i Chin. Wiadomo tylko, że nie dojdzie do niego w kwietniu

Notowania: BOEING

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BA/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk