• Odbierz prezent
3 tys. namiotów barierowych i kilkanaście urządzeń dla szpitali walczących z koronawirusem od GPW
  • 13 placówek medycznych skorzystało z darowizny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) pochodzącej z zysku, jaki GPW wypracowała dzięki obrotom akcjami Allegro w dniu ich debiutu
  • Za kwotę 680 tys. zł zostało zakupionych blisko 3 tys. namiotów barierowych oraz urządzenia do oczyszczania powietrza

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie rozdysponowała darowiznę pochodzącą z zysku giełdy z tytułu obrotu akcjami Allegro w dniu debiutu tej spółki (12 października br.). Skorzystało z niej 13 placówek medycznych w całym kraju, m.in. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Centrum Medyczne Ujastek w Krakowie, Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, SP ZOZ w Słupcy, Szpital Wojewódzki w Poznaniu i SP ZOZ w Siedlcach. Za kwotę 680 tys. zł zakupiono blisko 3 tys. namiotów barierowych oraz kilkanaście urządzeń do fotokatalitycznego oczyszczania powietrza.

- Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy uczcić sukces jakim był historyczny debiut Allegro na naszym parkiecie, a zarazem w wymierny sposób wesprzeć trzynaście szpitali stojących na pierwszej linii walki z pandemią koronawirusa – powiedział prezes GPW Marek Dietl. - W czasie, gdy wiele firm boryka się ze skutkami gospodarczymi pandemii, a służba zdrowia dzielnie stawia czoła kolejnym wyzwaniom, niezwykle ważna jest solidarność. Jako GPW staramy się ją okazywać od początku pandemii i na różne sposoby – podkreślił prezes GPW. Marek Dietl dodał, że w marcu Zarząd i Rada Giełdy zdecydowały o przekazaniu darowizny w wysokości 1 mln zł dla Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w Siedlcach i Radomiu na zakup sprzętu umożliwiającego wykonywanie badań w kierunku wykrywania wirusa SARS-CoV-2.

Kilka dni temu GPW podjęła też decyzję o wsparciu spółek giełdowych, które najbardziej odczuły skutki pandemii. – W nowym roku emitenci, którzy zanotowali w ostatnich miesiącach wyraźny spadek przychodów mogą liczyć na znaczącą obniżkę opłat za notowanie akcji – przypomniał prezes Marek Dietl.

Z obniżki będą mogły skorzystać zarówno spółki notowane na Głównym Rynku GPW, jak i NewConnect, których kapitalizacja na koniec 2020 roku nie przekroczy 1 mld złotych. W przypadku podmiotów, które w okresie od stycznia do września 2020 roku zanotowały spadek przychodów od 20% do 50% wobec analogicznego okresu 2019 roku opłaty za notowanie akcji zostaną obniżone o 50%. Emitenci, których przychody zmalały w tym samym czasie o ponad 50% mogą otrzymać 90% zniżki. Więcej na ten temat na stronie aktualności.

W ramach wcześniejszych działań pomocowych Zarząd i Rada Giełdy GPW wsparły również swoich pracowników, m.in. finansując im badania na obecność przeciwciał wirusa SARS-CoV-2 oraz wyposażenie domowych biur do pracy zdalnej.


Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie - wiadomości prasowe

Największa giełda regionu Europy Środkowej i Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk