• Odbierz prezent
 27 czerwca - niedziela handlowa czy niehandlowa? Gdzie w zbliżającą się niedzielę będzie można udać się na zakupy? Lista dat niedziel handlowych w 2021 roku
fot. freepik.com

Z roku na rok coraz rzadziej możemy się cieszyć możliwością udania się na zakupy w niedzielę. ograniczenia pozwalały nam korzystać z niedziel handlowych dwa razy w miesiącu, później już tylko raz - w ostatnią niedzielę miesiąca. Od roku 2020 pozostało jedynie kilka niedziel w przeciągu całego roku, kiedy możemy zrobić zakupy. Jak wygląda sytuacja w tym miesiącu? Czy niedziela przypadająca na 27 czerwca będzie handlowa? W całym 2021 roku będziemy mieli okazję wybrać się na niedzielne zakupy 7 razy.

Sprawdź czy niedziela 27 czerwca będzie handlowa!

Niedziele handlowe

31 stycznia

28 marca

25 kwietnia

27 czerwca

29 sierpnia

12 grudnia

19 grudnia

 Jakie kary mogą wystąpić za naruszenie zasad zakazu handlu

Za nieprzestrzeganie zasad zakazu handlu przewidziane są kary. Na właściciela sklepu, domu handlowego, lokalu czy galerii, która działa mimo ustalonych ograniczeń może zostać nałożone obciążenie finansowe w wysokości aż do 5000 PLN. Jeśli sprawa zostanie przekazana do sądu  Gdy sprawa trafi do sądu właściciel może zostać ukarany kwotą do 100 000 PLN.

Gdzie możesz zrobić zakupy w niedzielę niehandlową?. W niedziele niehandlową zakupy zrobisz w:

- Kwiaciarniach,

- W zakładach pogrzebowych,

- Strefach wolnocłowych,

- Placówkach znajdujących się na dworcach i lotniskach

- Sklepach, placówkach handlowych, gdzie handel prowadzony jest przez przedsiębiorcę we własnym imieniu. - Sklepach z pamiątkami,

- Środkach transportu,

- Stacjach paliw,

- Placówkach pocztowych,

- Sklepach internetowych,

- Aptekach, placówkach służby zdrowia oraz hurtowniach farmaceutycznych,

- Placówkach mieszczących się w hotelach,

- Gabinetach weterynaryjnych,

- Zakładach gastronomicznych, w tym restauracje, bary, kawiarnie, cukiernie, lodziarnie czy piekarnie

W niedziele niehandlowe możesz znaleźć także czynne sklepy spożywcze, do których należą sklepy sieci Żabka, Carrefour Express, Lewiatan oraz sklepy prywatne.

 


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk