• Odbierz prezent
2/3 podmiotów z indeksu blue chip na spadkach – notowania GPW

Środowa sesja na krajowym ryku przyniosła bardziej znaczące obsunięcie indeksu największych spółek, i w ślad za tym również kontraktów terminowych. Spadkom poddało się ponad 2/3 podmiotów WIG20, z czego najmocniejszy negatywny wpływ na indeks wywarły ALLEGRO oraz sektor bankowy, ale również mocniejsze spadki dotknęły segment paliwowy, sprzedawców detalicznych oraz odzieży i obuwia.

Na wykresie 60-min FW20 kurs wyłamał się dołem z blisko 2 tygodniowego trendu bocznego. Najbliższym wsparciem pozostaje dołek z końca stycznia przy wartości 1887 pkt. Na wskaźniku DMI po wcześniejszym, negatywnym przecięcie linii DM sygnał zyskuje potwierdzenie w postaci wznoszącego się miernika siły trendu – ADX. Wskaźnik MACD pogłębia strefę ujemnych wartości.

Na diagramie dziennym kurs jest coraz bliżej linii szyi potencjalnej formacji RGR. Potencjał formacji mierzony wysokością tzw. głowy wynosi blisko 230 pkt., co w przypadku wyłamania z formacji i jej realizacji oznaczałoby dążenie do poziomu docelowego określonego poniżej 1700 pkt. MACD oddala się w dół od linii sygnalnej, RSI i DMI jeszcze pozostają neutralne wobec ostatnich zmian wykresu cenowego.

Na giełdach zagranicznych wczorajsza sesja przyniosła niewielkie osłabienie głównych indeksów, z początkiem dnia kontrakty terminowe wykazują neutralne zachowanie implikując podobne nastawienie przed otwarciem sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na cotygodniowy raport o zgłaszanych wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych w US.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk