• Odbierz prezent
22 groszowe spadki! Który to kurs walutowy? Dolara, euro, funta czy franka do złotego? Podsumowujemy maj

Miesiąc maj mamy już za sobą. Zobaczmy pokrótce jak kształtowały się w przeciągu ostatniego miesiąca główne kursy walut interesujące większość z nas, czyli kurs dolara, euro, funta i franka szwajcarskiego do polskiego złotego. Poniżej prezentujemy cztery wykresy na interwale tygodniowym każdy. Pamiętajmy, że interwał tygodniowy oznacza to, że każda jedna świeczka pokazana na wykresie reprezentuje zachowanie się ceny danej pary walutowej w ciągu jednego tygodnia.

 

Kurs dolara do złotego USD/PLN

Kurs dolara kończy miesiąc maj około 3 grosze więcej niż na jego początku, czyli jest to mniej więcej 3,83 złotego. W tym miesiącu warto zaznaczyć, że mieliśmy ustalenie nowego historycznego szczytu kursu dolara, który wypadł na poziomie prawie 3,88 złotego, a maksymalne wahania wyniosły zaledwie 8 groszy.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H4
Wykres kursu dolara do złotego na interwale tygodniowym

Kurs euro do złotego EUR/PLN

Kurs euro rozpoczął maj na poziomie około 4,27 złotego, a kończy go dokładnie jeden grosz wyżej na 4,28 złotego. Jak widzimy na wykresie kursu euro na interwale tygodniowym jesteśmy cały czas w dużej konsolidacji między 4,25-4,35 złotego. Cały czas jednak jesteśmy bliżej dolnej bandy tej konsolidacji, czyli 4,25 złotego.W Czy w tym miesiącu zobaczymy kurs euro właśnie na tym poziomie? Będziemy sprawdzać.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H4
Wykres kursu euro do złotego na interwale tygodniowym

Kurs funta do złotego GBP/PLN

Kurs funta z całej czwórki głównych walut zaliczył największy spadek, bo aż o około 22 grosze osłabił się funt szterling w stosunku do polskiego złotego. 22 grosze to też największe wahania kursu funta jakie miały miejsce w maju. Spadek został spowodowany informacjami dotyczącymi Brexit, kłótniami w parlamencie Wielkiej Brytanii oraz rezygnacji dotychczasowje premier Theresy May ze swojego stanowiska - szefowej parii.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H4
Wykres kursu funta do złotego na interwale tygodniowym

Kurs franka do złotego CHF/PLN

Kurs franka wzocnił się w przeciągu ostatniego miesiąca i to aż o 10 groszy. Ważne odnotowania jest to, że ważnym i mocnym wsparciem dla kursu franka jest poziom w okolicy 3,72 złotego. Jest to mniej więcej dolnego ograniczenie boxa overbalalnce. Metoda OB od około roku czasu cały czas działa na kursie franka do polskiego złotego.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H4
Wykres kursu franka do złotego na interwale tygodniowym

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk