• Odbierz prezent
"200x szybszy od Ethereum, 100x tańszy od EOS". TRON uruchamia smart-kontrakty, kurs TRX reaguje

TRON (TRX), ambitny projekt stworzenia „zdecentralizowanego internetu” na blockchain, dającego nieograniczony dostęp do internetowej rozrywki, opublikował w poniedziałek 8 października istotną aktualizację swojego oprogramowania, która w przyszłości pozwoli na tworzenie smart-kontraktów w sieci. Założyciel i współtwórca platformy, Justin Sun, zapewniał, że dzięki aktualizacji TRON stał się dwustukrotnie szybszy od Ethereum (ETH) i stukrotnie tańszy od EOS, czyli dwóch największych konkurentów, zachęcając blockchainowych developerów do przejścia na swoją platformę.

 

Aktualizacja oprogramowania TRON o nazwie Odyssey w wersji 3.1 obecnie jest już zaimplementowana. Jej głównym założeniem było uruchomienie tzw. TRON Virtual Machine (TVM), czyli wirtualnej maszyny, która pozwoli programistom m.in. kodować smart-kontrakty, które początkowo będą funkcjonować w sieci testowej.

Co ciekawe wirtualna maszyna na platformie TRON jest w zasadzie kopią kodu źródłowego jej największego konkurenta - Ethereum. Jest to o tyle istotne, że wszystkie smart-kontrakty i zdecentralizowane aplikacje napisane w języku programowania Solidity będzie można uruchomić również w sieci TRON. Oznacza to, że programiści, którzy dotychczas pracują nad aplikacjami w środowisku Ethereum (stanowią oni większość blockchainowych developerów), otrzymają ciekawą alternatywę, co w dłuższym horyzoncie czasowym może być niezwykle korzystne dla projektu TRON.

Czytaj także: TRON (TRX) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, kontrowersje

Blockchainowa przyszłość internetowej rozrywki? TRON (zwany również Tronix oraz TRX, od nazwy tokenu) to zdecentralizowana platforma oparta na technologii blockchain, mająca na celu stworzenie darmowego i zdecentralizowanego Internetu (nazywanego inaczej Internetem 3.0), zapewniającego dostęp do tr.. Czytaj
TRON (TRX) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, kontrowersje

 

Po ogłoszeniu informacji o wprowadzeniu aktualizacji Odyssey 3.1, notowania natywnej kryptowaluty platformy TRON - TRX - wzrosły o ponad 8%, do poziomu 0,028 dolara. Obecnie TRX jest notowany po 0,026 USD lub 390 satoshi (BTC) przy kapitalizacji wynoszącej ponad 1,7 mld dolarów. Kurs TRX w ciągu ostatnich siedmiu dni wzrósł o ponad 17%, czego skutkiem mogło byc również ogłoszenie uruchomienia platformy Atlas, synchronizującej sieć TRON z aplikacją do pobierania plików p2p BitTorrent.

 

TRON jest jednym z projektów, który od szczytów ze stycznia 2018 r. stracił ponad 90% wartości, skutek panującego trendu spadkowego na rynku kryptowalut.

Czytaj także: TRON uruchamia projekt, który wprowadzi blockchain do sieci BitTorrent

TRON (TRX) kontynuuje swoje ambitne plany połączenia sieci p2p udostępniającej pliki multimedialne z technologia blockchain i kryptowalutą TRX. Uruchomiony niedawno Projekt Atlas ma zsynchronizować sieć TRON z jednym z najstarszych i największych klientów sieci torrent - BitTorrent.   Justin Sun,.. Czytaj
TRON uruchamia projekt, który wprowadzi blockchain do sieci BitTorrent

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk