• Odbierz prezent
2% na lokacie z funduszem – nowa oferta inwestycyjna dla klientów Pekao
fot. freepik.com

Klienci Banku Pekao mogą już skorzystać z nowej oferty inwestycyjnej, która w obecnym czasie stanowi ciekawą alternatywę do tradycyjnych produktów depozytowych. Inwestując w wybrany fundusz Strategii Globalnych Pekao TFI, mogą zyskać lokatę z atrakcyjnym oprocentowaniem 2 proc. w skali roku na okres 3 lub 6 miesięcy. 

Jak wynika z analizy East Value Research, Polacy mają dwa razy więcej oszczędności niż dekadę temu. Obniżone w związku z pandemią stopy procentowe znacznie przyczyniły się do zmiany sposobu oszczędzania i zwiększenia znaczenia inwestycji. Odpowiadając na rynkowe trendy, Bank Pekao wprowadził dla swoich klientów atrakcyjną promocję inwestycyjną.

Nowa oferta stanowi alternatywę dla tradycyjnych lokat i pozwala połączyć inwestycje w fundusz z lokatą terminową. Dzięki temu, akceptując ryzyko inwestycyjne, klienci mają szansę na wyższy zysk. Mogą oni zainwestować min. 50 proc. środków w jeden z trzech funduszy Pekao TFI, wybierając z dostępnych subfunduszy Pekao Strategie Funduszowe SFIO. Pozostałe środki trafią wówczas na lokatę z oprocentowaniem 2 proc. w skali roku, a klient sam zadecyduje czy wybiera wariant 3- czy 6-miesięczny. Łącznie w lokatę oraz fundusz zainwestować można kwotę od 10 000 zł do nawet 200 000 zł, pamiętając, że min. 50 proc. musi zostać przeznaczone na fundusz inwestycyjny. 

Strategie Globalne to gotowe rozwiązania oparte o zagraniczne fundusze inwestycyjne oferowane przez firmy posiadające wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu aktywami na całym świecie. Subfundusze te różnią się między innymi potencjałem zysków, poziomem ryzyka i horyzontem inwestycyjnym oraz poziomem opłat.

W ostatnich latach obserwujemy wzrost świadomości Polaków w zakresie oszczędzania. Coraz więcej naszych rodaków decyduje się na inwestycje w fundusze zamiast tradycyjnego odkładania na lokacie. Nasza oferta powstała z myślą o tych niezdecydowanych. Łącząc te dwie formy oszczędzania, mogą oni zyskać więcej, ograniczając jednocześnie ryzyko związane z inwestycją jedynie w fundusze – mówi Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą i Segmentami Klientów w Banku Pekao.

Promocja potrwa do 30 kwietnia 2021 roku. 

 


Bank Pekao S.A.

Założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i jednym z trzech największych banków uniwersalnych w Polsce z ok. 200 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,5 mln klientów detalicznych. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).  Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk