• Odbierz prezent
1.5 bln dolarów i 822 mld euro na ratowanie gospodarki! Rekord zgonów we Włoszech.

Rząd Niemiec przeznaczy 822 mld euro na ratowanie gospodarki. Koronawirus nie odpuszcza we Włoszech. Coraz więcej zgonów w ciągu ostatniej doby. Co z pakietem bodźcowym USA na ponad 1.5 bln USD?

Rząd Niemiec z rekordowymi kwotami na pakiety pomocowe

Rząd Niemiec ma przeznaczyć okło 500 mld euro dla firm oraz 40 mld euro dla mikroprzedsiębiorców na pomoc w walce z kryzysem- informuje dziennik „Der Spiegel”

Specjalny fundusz zasilony sumą 500 mld euro miałby posłużyć na udzielanie przez skarb państwa gwarancji firmom, których wypłacalność zostanie zagrożona z powodu skutków pandemii koronawirusa. Aby sfinansować pakiet pomocowy, niemiecki rząd pożyczy w tym roku na rynkach finansowych około 160 mld euro. Nowy pakiet pomocowy dla gospodarki Niemiec oznacza złamanie regulaminu budżetowego. Angela Merkel zapewnia jednak, iż priorytetem jest wsparcie i stabilizacja niemieckiej gospodarki w obliczu walki z pandemią COVID-19.

Tragiczne informacje z Włoch

Koronawirus nabiera tempa we Włoszech. W kraju, który spośród państw europejskich zaraza dotknęła najbardziej, łączna liczba potwierdzonych przypadków przekroczyła w niedzielę 53 tysiące. Niestety, bardzo szybko rośnie też liczba zgonów. W ciągu doby w całym kraju zmarło 793 zakażonych osób. Obecnie tragiczny bilans w skali całego kraju to 4825 przypadków śmiertelnych.

Jeżeli chodzi o osoby wyleczone, od początku kryzysu to 6072 pacjentów. - To wzrost o 943 w ciągu jednego dnia - poinformował szef Obrony Cywilnej, rządowy komisarz Angelo Borrelli na niedzielnej konferencji prasowej. Jedynym sposobem zatrzymania ekspansji wirusa jest skrupulatne i rygorystyczne przestrzeganie zaleceń władz- podkreśla Silvio Brusaferro, szef krajowego Instytutu Zdrowia

1.5 bln USD zablokowane przez Demokratów

Przedstawiciele amerykańskich partii politycznych nie doszli do porozumienia w sprawie gospodarczego pakietu stymulującego na czas epidemii koronawirusa. Warta ok. 1.5 biliona USD rekordowa propozycja Republikanów została w niedzielę, 22 marca, zablokowana w Senacie przez Demokratów. Przeciwko procedowaniu pakietu odpowiedziało się 47 senatorów. Również 47 było za. Republikanie potrzebowali jednak aż 60 głosów.

 


Karol Piotrowski

Redaktor portalu FXMAG.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk