• Odbierz prezent
1485 dolarów USD przełamane. Świąteczny rajd na złocie

Po wielu nieudanych próbach cena złota w Wigilię przełamała opór 1485 dolarów USD. Taki stan rzeczy oddalił w czasie scenariusz wyprzedaży tego instrumentu.

Chcesz kupić lub sprzedać złoto? Skorzystaj z oferty FlyingAtom Gold

Ponieważ od wakacji tego roku trend wzrostowy znacząco osłabł,

toteż na wykresie poza ww. ceną, jest jeszcze kilka kluczowych poziomów. Zielona strefa 1515 dolarów USD przez cały październik była arena bitwy zakończonej zwycięstwem posiadaczy krótkich pozycji. Dziś, ponownie Złoto zawitało w tej strefie. Pierwsza reakcja z dnia dzisiejszego wskazuje, że podaż ponownie ma ochotę na utrzymanie wartości tego instrumentu poniżej zielonej strefy.

W przeszłości oznaczało to spadki o 30 dolarów amerykańskich, czyli powrót co żółtej strefy. Teraz z oporu zmienia się ona we wsparcie.

Stochastic, który dotychczas był dobrym prognostykiem dla zakończenia i początku poszczególnych swingów,

wszedł głęboko w strefę wykupienia. Zwiększa to szanse na ruch powrotny, czyli korektę po serii białych świec. MACD także przyjął wysokie wartości i wyhamował w ostatnich godzinach. Ten oscylator nie ma takich ograniczeń jak stochastyczny, ale mimo to prawdopodobieństwo wydłużenia fali wzrostowej maleje z każda godzina.

Warto dodać, że górna 

Wideo: Wstęga Bollingera

Wstęga Bollingera FXMAG surowce 1485 dolarów usd przełamane. świąteczny rajd na złocie złoto gold podaż  trend  pe  wykres  zn  macd  cena złota  dolar amerykański  wstęga bollingera 1
Podczas tego nagrania dowiesz się: - Co to jest wstęga Bollingera? - Jak skonstruowana jest Wstęga Bollingera? - Rodzaje linii wewnątrz Bollingera? - Ustawienia Wstęgi Bollingera - Sygnały płynące ze Wstęg Bollingera
Oglądaj
powoli zakrzywia się, sugerując ruch boczny lub powrót do swojej środkowej linii.

T wszystko skłania do założenia, że świąteczna fala wzrostowa dobiega końca, a końcówka roku przyniesie korektę.

Po pokonaniu oporu 1515 dolarów USD kolejnym przystankiem mogłyby być szczyty z początku września – 1556 USD.

Świąteczny  rajd na Złocie.  - 1

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk