• Odbierz prezent
13 Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Jak odnaleźć się w zmienionej rzeczywistości?
  • Od 16 do 22 listopada br. trwać będzie 13 Światowy Tygodzień Przedsiębiorczości. Tym razem pod hasłem “Nowa normalność”.
  • Podobnie jak w ubiegłych latach organizatorzy zaplanowali kilkaset wydarzeń promujących świadomy rozwój, przedsiębiorczość i aktywną postawę wobec życia. Partnerem ŚTP jest Konfederacja Lewiatan.

W 2020 roku – niezwykle trudnym dla wszystkich, którzy podjęli wyzwanie samodzielnego rozwoju i „pracy na swoim” – o temacie 13. edycji zadecydowała zmieniająca się jak w kalejdoskopie rzeczywistość.

- Jako główny cel działalności Fundacji postrzegamy promowanie aktywnej postawy wobec życia, a to zawsze jest uzależnione od okoliczności, dlatego zależy nam, aby reagować na zmieniającą się rzeczywistość. W tym roku zmiany były tak duże i gwałtowne, że wybór tematu wydawał nam się oczywisty - tłumaczy Michał Pawłowski, prezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

13 Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Jak odnaleźć się w zmienionej rzeczywistości? - 1

Niecodzienna sytuacja, w jakiej znaleźli się pracodawcy i pracownicy na całym świecie prowokuje do dyskusji na wiele tematów. Zmiana zasad biznesowej gry i konieczność zasadniczej reorganizacji pracy to tylko początek długiej listy wyzwań, z jakimi w tym roku musieli zmierzyć się przedsiębiorcy. Dlatego organizatorzy chcą zaprosić do dyskusji o tym jak sprawdzają się różne metody organizacji pracy zdalnej, czym jest nowa normalność i jakie regulacje prawne mogłyby ułatwić życie ludziom związanym z biznesem. Przede wszystkim jednak, chcą spojrzeć na pandemię jako szansę i zapytać, które z nowatorskich sposobów zarządzania zdały egzamin i powinny zostać z nami na dłużej.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest obecny w Polsce już od ponad dziesięciu lat. W trakcie tygodnia swoje wysiłki łączą instytucje państwowe i samorządowe, parki technologiczne, wielkie korporacje i małe firmy, uczelnie, fundacje i stowarzyszenia. - Dzięki sprawnej pracy koordynatorów regionalnych organizujemy ponad 1,5 tys. bezpłatnych wydarzeń w 16 województwach - mówi Agata Kochalska-Leś, wiceprezes zarządu Fundacji.

-Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa – większość wydarzeń, zamiast na żywo, odbędzie się w online. Mamy nadzieję, że dzięki temu będą dostępne dla wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania dodaje Dominika Nakielska, wiceprezes zarządu Fundacji.

Na stronie internetowej (www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl) ruszyła już rejestracja wydarzeń za pomocą platformy Konfeo na tegoroczną edycję.

___________________________________________________________________________

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 roku, w 170 krajach świata, zrzesza tysiące partnerów organizujących wydarzenia dla milionów uczestników. Polska jest jednym z liderów tego światowego ruchu. W 2019 roku w ŚTP włączyło się ponad 900 partnerów, którzy zorganizowali w sumie 1554 wydarzeń, w których wzięło udział ponad 120 tys. uczestników.

Kontakt: kontakt@tydzienprzedsiebiorczosci.pl | Oficjalna strona: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl

Fb:facebook.com/GEW.Poland|Twitter:twitter.com/GEWPoland|

Linkedin: /ttps://www.linkedin.com/company/gewpoland

 


Konfederacja Lewiatan

Konfederacja Lewiatan – organizacja pozarządowa utworzona w styczniu 1999, reprezentująca interesy polskich przedsiębiorców prywatnych. Funkcję prezydenta konfederacji od 2019 pełni Maciej Witucki. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk