• Odbierz prezent
13 nowych aktywów na celowniku Grayscale

Firma Grayscale, zarządzająca aktywami walut cyfrowych, rozważa 13 dodatkowych aktywów do swoich produktów inwestycyjnych. Łączna liczba rozważanych aktywów wynosi obecnie 31.

Grayscale Investments opublikowała post na Medium, w którym wymieniła nowo rozważane aktywa. Nie omieszkano przy tym przypomnieć, że nie wszystkie te aktywa zostaną ostatecznie przyjęte jako samodzielne produkty inwestycyjne.

Od 17 czerwca firma dodała do swojej listy 1inch (1INCH), Bancor (BNT), Curve (CRV), Internet Computer (ICP), Kava (KAVA), Kyber Network (KNC), Loopring (LRC), NEAR (NEAR), Polygon (MATIC), Ren (REN), Solana (SOL), Universal Market Access (UMA) i 0x (ZRX). Lista została opublikowana po raz pierwszy w lutym. Lista ta obejmowała 18 innych aktywów, w tym takie jak Cardano (ADA), Polkadot (DOT) i UniSwap (UNI).

Co więcej, Grayscale od tego czasu przekształcił pięć aktywów z tej oryginalnej listy w produkty inwestycyjne. Mianowicie, Basic Attention Token (BAT), Decentraland (MANA), Filecoin (FIL), Livepeer (LPT) i Chainlink (LINK). Ten ostatni fundusz odnotował w kwietniu wzrost o 41% od swojego powstania w lutym.

Firma zauważyła również, że będzie nadal aktualizować i rozszerzać tę listę, ponieważ przeanalizowała kolejnych kandydatów.

Inne projekty Grayscale

W maju pojawiły się doniesienia, że Grayscale Investments złożył oświadczenie rejestracyjne w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w imieniu Grayscale Digital Large Cap Fund (GDLC). GDLC jest obecnie jedynym zdywersyfikowanym produktem inwestycyjnym Grayscale, pierwotnie uruchomionym w 2019 roku. Jest to jednak również trzeci fundusz firmy, który zarejestrował się w SEC jako spółka raportująca.

W momencie publikacji nie było nic, co sugerowałoby, że SEC zaakceptował lub odmówił rejestracji Grayscale. Jednak raporty wskazują, że jeśli SEC zaakceptuje rejestrację, fundusz będzie podlegał Regulacji 12A zgodnie z amerykańską Ustawą o Giełdzie (U.S. Exchange Act).

Innym produktem inwestycyjnym firmy Grayscale podlegającym zgłoszeniu do SEC jest Grayscale Ethereum Trust (ETHE). Inaczej znany jako pierwszy publicznie notowany pojazd inwestycyjny Ethereum w Stanach Zjednoczonych. Fundusz powierniczy umożliwia użytkownikom Grayscale wprowadzenie Ether (ETH) do swojego portfela bez niektórych wyzwań związanych zazwyczaj z zakupem i przechowywaniem kryptowaluty.

BeInCrypto Polska - 13 nowych aktywów na celowniku Grayscale


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk