• Odbierz prezent
12,7 mln zł zysku netto Grupy INC w III kwartale

Grupa INC, specjalizująca się w finansowaniu innowacyjnych podmiotów, podsumowuje III kwartał. W tym okresie Grupa wypracowała prawie 13 mln zł zysku netto, zysk brutto wyniósł 16,0 mln zł. Na koniec kwartału Grupa miała ponad 9 mln zł gotówki. To najlepszy kwartał w historii spółki. Grupa INC konsekwentnie rozwija działalność doradczą i inwestycyjną oraz buduje portfolio projektów na 2021 r.

- Za nami najlepszy kwartał w historii spółki. Co szczególnie ważne, wynik rośnie nie tylko dzięki rozwojowi w obszarze inwestycji, ale również zaczynają się znacząco zwiększać przychody z usług doradczych. Pokazuje to słuszność naszej strategii, której realizacja przyczynia się do budowania bardziej powtarzalnego charakteru naszych wyników. Trzeba jednak przyznać, że wyniki finansowe korzystają z tegorocznej hossy na rynku NewConnect i poprawy wycen wielu spółek . – komentuje Paweł Śliwiński, prezes zarządu INC.

W okresie styczeń – wrzesień br. suma obrotów na rynku NewConnect wyniosła 9,4 mld zł, czyli tyle ile w poprzednich siedmiu latach. W październiku wartość obrotów wyniosła rekordowe 2,7 mld zł. W bieżącym roku dynamicznie rośnie również liczba rachunków inwestycyjnych. Grupa INC z powodzeniem wykorzystuje sprzyjające otoczenie rynkowe. W samym III kwartale Dom Maklerski świadczył usługi oferowania akcji w ramach ofert o łącznej wartości 20 mln zł. Do końca września na platformie CorwdConnect.pl z sukcesem zrealizowano 8 projektów crowdinvestingowych (Detalion, Incuvo, Punch Punk Games, United Label, Olymp, Polkon, DRAGO Entertainment oraz Grow Uperion) o łącznej wartości 12,8 mln zł. W III kwartale br. akcje INC weszły do indeksu sWIG80.

- Bieżący rok zapowiada się jako rekordowy zarówno pod względem realizowanych projektów, jak i wyników finansowych. W ujęciu narastającym zysk netto całej grupy INC wynosi prawie 24 mln zł, a kwota kapitału pozyskana w tym roku przez naszych klientów może przekroczyć poziom 90 mln zł. Jednocześnie budujemy portfolio projektów inwestycyjnych i doradczych na przyszły rok, już teraz realizujemy ponad 15 umów na wprowadzenie spółek na NewConnect w przyszłym roku. – mówi Paweł Śliwiński.

Do 19 listopada Dom Maklerski INC świadczył usługi oferowania akcji o wartości 55 mln zł. Wartość trwających i planowanych do końca 2020 r. ofert to ok. 30 mln zł.

- W minionym kwartale miały też miejsce dwa udane debiuty tj. Skinwallet oraz GenXone. Są to projekty, w których wspieraliśmy spółki zarówno na etapie pozyskania finansowania, jak i procesu wprowadzenia do obrotu giełdowego. Dodatkowo są to inwestycje portfelowe Carpathia Capital, spółki zależnej INC. – dodaje Paweł Śliwiński.

Grupy INC w połowie marca przyjęła nową strategię rozwoju, zgodnie z którą celem Grupy jest osiągnięcie pozycji krajowego lidera w kompleksowej obsłudze małych i średnich spółek poszukujących finansowania na rozwój. INC planuje również rozszerzyć działalność poza Polską.

***

O SPÓŁCE:

Grupa Kapitałowa INC posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw. W jej ramach działa m.in.:

  • INC S.A. – spółka dominująca grupy INC, która specjalizuje się w doradztwie na rynku kapitałowym, wiodący Autoryzowany Doradca rynku NewConnect, Autoryzowany Doradca rynku obligacji GPW Catalyst oraz rynku akcji AeRO prowadzonego przez BVB (Giełdę Papierów Wartościowych w Bukareszcie).
  • Dom Maklerski INC S.A. – prowadzi, jako jedyny dom maklerski w Polsce, platformę crowdinwestycyjną (crowdconnect.pl) oraz posiada licencję na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych oraz przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych.
  • INC Private Equity ASI S.A. – podmiot typu pre-ipo fund inwestujący w spółki na etapie poprzedzającym IPO i debiut w obrocie zorganizowanym, spółka wpisana do rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi.
  • Carpathia Capital S.A. – podmiot o charakterze opportunity fund inwestujący w małe i średnie spółki w Polsce i w Rumunii, spółka wpisana do rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi.
  • Raisemana Sp. z o.o. – prowadzi platformę crowdfundingową o tradycyjnym, donacyjnym charakterze, która jest dedykowana do finansowania społecznościowego gier wideo oraz innych projektów cyfrowych np. filmów.

Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk