• Odbierz prezent
11bit studios publikuje wyniki finansowe - zysk w 2019 niższy niemal o połowę

Spółka gamingowa 11bit studios w środę 25 marca opublikowała wyniki finansowe za ubiegły rok. Mimo tego, że ostatni kwartał 2019 r. spółka zamknęła z zyskiem znacznie lepszym od oczekiwań, to wyniki za cały rok nie są już tak optymistyczne. Skonsolidowany zysk netto za ubiegły rok był niemal o połowę niższy niż rok wcześniej.

 

Przychody ze sprzedaży 11bit studios w 2019 r. wyniosły 71,22 mln złotych w porównaniu do 82,11 mln złotych rok wcześniej, co jest wynikiem słabszym o 13,3% r/r. Zysk operacyjny (EBIT) wyniósł 23,9 mln złotych, co jest spadkiem o 49% niż rok wcześniej.

Skonsolidowany zysk netto w ubiegłym roku wyniósł natomiast 21,7 mln złotych, wobec 37,55 mln złotych w 2018 r., co oznacza spadek aż o 42%.

Na koniec roku 11bit studios dysponowało środkami finansowymi o wartości 82,2 mln złotych, co jest wzrostem o 45,9% w porównaniu do 2018 r.

 

W samym czwartym kwartale 11bit studios osiągnęło przychody ze sprzedaży w wysokości 21,8 mln złotych, co jest wynikiem niższym o 3,6% r/r. Skonsolidowany zysk netto wyniósł zaś 11,7 mln złotych i był o 30% wyższy niż rok wcześniej.

 

Spółka opublikowała wyniki już po zakończeniu środowej sesji. Przed otwarciem czwartkowego handlu kurs akcji 11bit studios wynosi 363,0000 PLN. Szczególnie w pierwszych minutach sesji możliwy jest znaczny wzrost zmienności, a także otwarcie luką cenową. Oszacowanie odbioru wyników finansowych przez akcjonariuszy jest trudne ze względu na dobre rezultaty za ostatni kwartał, znaczny wzrost środków w gotówce, nieznacznie niższe przychody za 2019 r., przy jednoczesnym sporym spadku zysku netto.

Czytaj także: 11 bit studios rozczarowało wynikami finansowymi, ale zapowiada poprawę w ostatnim kwartale

Spółka gamingowa 11 bit studios tuż przed zakończeniem czwartkowej sesji 14 listopada opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał. Okazały się one zauważalnie niższe od oczekiwań analityków, mimo tego że spółka zanotowała niemal 35% wzrost przychodów niż rok temu. Na zakończeniu czwartkowej sesj.. Czytaj
11 bit studios rozczarowało wynikami finansowymi, ale zapowiada poprawę w ostatnim kwartale

 

Notowania: 11 bit studios SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:11B/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk