• Odbierz prezent
11000$ za Bitcoina to już wspomnienie. Dokąd podążają kryptowaluty?

Bitcoin zalicza dziś ponad 2-procentowy spadek, pozostałe kryptowaluty zniżkują nawet ponad 3%. Poziom 11000$ na Bitcoinie oddala się coraz bardziej i jeśli popyt się nie obudzi to może być dopiero początek problemów posiadaczy kryptowalut.

BTC - Wzorcowa reakcja na poziom oporu

Poziom 11000$ był wskazywany już od jakiegoś czasu jako ważny dla Bitcoina. Na początku września doszło do przełamania wsparć z sierpnia silną świecą podażową. Korekcyjny ruch wzrostowy zdołał tylko przetestować ten okrągły poziom od dołu i odbił się od niego. Kluczowy test dla Bitcoina dopiero przed nim. Będzie to linia trendu wzrostowego oraz położony poniżej poziom wsparcia 10000$. Jeśli te dwie bariery nie wybronią wzrostów, powstanie formacja głowy z ramionami odwracająca trend. Minimalny zasięg spadków to znów okrągły poziom 9000$.

 Wykres 1. Kurs Bitcoina (BTC.V), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 1. Kurs Bitcoina (BTC.V), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Litecoin zmierza w kierunku 40$

W poniedziałek doszło do dynamicznego wybicia poziomu wsparcia na Litecoinie przy 46$ i teraz już rządzą niedźwiedzie. Osiągnięcie poziomu 40$ wydaje się nieodległe w czasie, a każde podbicie pod wybity poziom 46 to okazja do zajęcia pozycji krótkich. Docelowo spadki powinny potrwać nawet do 37$ czyli kolejnego niższego poziomu wsparcia.

 Wykres 2. Kurs Litecoina (LTC.V), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 2. Kurs Litecoina (LTC.V), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Czytaj także:

Ripple wypełnia scenariusz spadkowy

Również kurs Ripple (XRP.V) podąża śladem pozostałych altcoinów i pogłębia spadki. Obecnie kurs wyłamuje wsparcie na 0.23. Zasięg wynikający z obecności z poziomów technicznych wsparć to 0.21. Tam powinna pojawić się przynajmniej chwilowa korekta wzrostowa a wybijany poziom 0.23 zmienia swoją funkcję na poziom oporu.

 Wykres 3. Kurs Ripple (XRP.V), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 3. Kurs Ripple (XRP.V), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk