• Odbierz prezent
10,5 mld zł subwencji z Tarczy Finansowej PFR dla klientów PKO Banku Polskiego
undefined

  • Subwencje o łącznej wartości 10,5 mld zł otrzymało już 63 tys. przedsiębiorstw będących klientami PKO Banku Polskiego.
  • Taki wynik sprawia, że PKO Bank Polski jest liderem dystrybucji subwencji z Tarczy Finansowej PFR zarówno pod względem wartości przekazanych środków, jak i liczby firm, które otrzymały pomoc.
  • Mikro, małe i średnie firmy mogą składać wniosek o subwencję finansową z PFR za pomocą systemów bankowości elektronicznej iPKO lub iPKO biznes do 31 lipca.
  • Łącznie w ramach Tarczy Finansowej, Polski Fundusz Rozwoju przekazał 57 mld zł dla 319 tys. firm zatrudniających 3 mln osób.

Już 63 tys. przedsiębiorstw, zatrudniających prawie 473 tys. pracowników, otrzymało subwencje z Tarczy Finansowej PFR za pośrednictwem PKO Banku Polskiego. Na ich konta wpłacone zostały subwencje o łącznej wartości 10,5 mld zł. Te wyniki sprawiają, że PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem wśród banków pod względem dystrybucji pomocy z dla mikro, małych i średnich firm. Łącznie w ramach Tarczy Finansowej Polski Fundusz Rozwoju przekazał już 57 mld zł dla 319 tys. firm zatrudniających 3 mln osób.

10,5 mld zł subwencji z Tarczy Finansowej PFR dla klientów PKO Banku Polskiego - 1

- Najtrudniejsze już za nami - między innymi dzięki efektom Tarcz Antykryzysowej i Finansowej Polska mimo, że nie uniknie recesji, może pozostać „kryzysowym mistrzem Europy”. Przedsiębiorstwa wsparte subwencjami mają większe poczucie bezpieczeństwa, co pozwoli im utrzymać zatrudnienie i działać dalej. Co piąta firma, która skorzystała z subwencji z Tarczy Finansowej PFR, zawnioskowała o nią w PKO Banku Polskim. Dziękujemy klientom za okazane nam zaufanie.

– mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor Formacji Bankowości Firm i Przedsiębiorstw w PKO Banku Polskim

Klienci PKO Banku Polskiego – mikro, małe i średnie firmy – mogą składać wniosek o subwencję finansową z PFR w bankowości elektronicznej iPKO i iPKO biznes. Środki trafiają do przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii. Maksymalna kwota subwencji zależy od wielkości przedsiębiorstwa, spadku przychodów czy liczby zatrudnionych i może wynieść nawet 324 tys. zł w przypadku mikrofirm oraz 3,5 mln zł w przypadku małych i średnich firm. Najwięcej wniosków o subwencje w PKO Banku Polskim złożyły mikro, małe i średnie firmy z województw: wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i pomorskiego.

Decyzję o przyznaniu subwencji, w tym o jej wysokości, podejmuje Polski Fundusz Rozwoju. Umowa jest zawierana na trzy lata, a spłata subwencji rozpoczyna się rok po jej przyznaniu i będzie rozłożona na 24 miesiące. Większa część (do 75 proc.) uzyskanego wsparcia może być bezzwrotna po spełnieniu określonych warunków, w tym kontynuowaniu prowadzonej działalności oraz utrzymaniu na niezmienionym poziomie średniego zatrudnienia w okresie 12 miesięcy.

PKO Bank Polski jest także partnerem w obsłudze Tarczy Finansowej PFR dla Dużych Firm. W jej ramach firmy zatrudniające powyżej 249 pracowników mogą otrzymać finansowanie płynnościowe i preferencyjne, z puli o łącznej wartości 17,5 mld zł. Wnioski należy składać za pomocą dedykowanego formularza aplikacyjnego poprzez stronę Polskiego Funduszu Rozwoju, a obsługą tych pożyczek zajmuje się PKO Bank Polski.

PKO Bank Polski aktywnie wspiera firmy w procesie wnioskowania o subwencje. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z wideorozmowy z doradcą – to jedna z najnowszych usług dla firm wprowadzonych przez bank. Aby porozmawiać z doradcą za pośrednictwem komputera z dostępem do internetu lub smartfona, należy wypełnić formularz na stronie www.doradcaonline.pkobp.pl. Następnie klient otrzymuje sms lub e-mail z datą i godziną spotkania. Konsultacje są prowadzone w dni robocze w godzinach 9:00-17:00. Przydatne informacje o Tarczy można znaleźć na stronie: www.pkobp.pl/tarcza-finansowa-PFR, a relacje przedsiębiorców, którzy skorzystali ze wsparcia na bankomania.pkobp.pl/tarcza-antykryzysowa/.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk