• Odbierz prezent
10 września na PC i konsolach zadebiutuje najnowszej gra z serii Vampire: The Masquerade autorstwa Draw Distance – Shadows of New York

Już 10 września do sprzedaży trafi Vampire: The Masquerade - Shadows of New York, najnowszy tytuł z portfolio notowanej na NewConnect spółki Draw Distance. Studio zakończyło etap testowania projektu. Gra ukaże się jednocześnie w wersji na PC (Windows, Linux), Mac, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. W dniu premiery w sklepach Steam, GOG oraz innych sprzedających gry na PC i Mac, będzie dostępna edycja deluxe. Podobnie jak w przypadku poprzedniej gry z serii – Coteries of New York – znajdą się w niej artbook z materiałami graficznymi projektu oraz soundtrack z muzyką dostępną w grze.

- Zakończyliśmy ostatnie testy nowej gry z serii Vampire: The Masqerade – Shadows of New York. Tytuł przeszedł wszystkie certyfikacje. Gra trafi do sprzedaży 10 września i od razu będzie dostępna w wersjach PC (Windows, Linux), Mac, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Jednoczesne udostępnienie gry na wszystkich platformach da nam większe pokrycie w mediach growych i może zadziałać pozytywnie na sprzedaż – mówi Michał Mielcarek, prezes zarządu Draw Distance.

Na tydzień przed właściwą premierą, na konsolach Switch i Xbox One wystartuje preorder gry. 10 września w sklepach Steam, GOG oraz innych sprzedających gry w wersji na PC i Mac dostępna będzie edycja deluxe. Draw Distance, podobnie jak w przypadku Coteries of New York, przygotowało dla graczy materiały z gry: artbook oraz soundtrack z muzyką użytą w projekcie.

- Shadows prezentują osobistą i unikatową opowieść przeznaczoną dla dojrzałego odbiorcy visual novel. Gra jest odpowiednia zarówno dla weteranów Vampire: The Masquerade, jak i fanów gier narracyjnych. Pojawią się w niej nowe postaci, miejsca oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa. Gracz wcieli się w postać członkini klanu Lasombra, którego członkowie dla własnego bezpieczeństwa dołączyli w szeregi swoich dawnych wrogów. Będzie prowadził dochodzenie w sprawie okoliczności ostatecznej śmierci lidera Anarchów. Podjęte wybory wpłyną na sposób myślenia postaci i w konsekwencji zdecydują o zakończeniu gry – informuje Michał Mielcarek.

Draw Distance przekazało niedawno informację o nawiązaniu współpracy z hiszpańskim wydawcą Professional Publishing SPL, S.L. W efekcie umowy, brand wydawniczy firmy – BadLand Publishing – wprowadzi do sprzedaży ekskluzywną edycję pudełkową dwóch części z serii Vampire: The Masquerade, czyli Coteries of New York oraz Shadows of New York, autorstwa Draw Distance. Fizyczna edycja wydawana przez BadLand będzie dostępna na PC, Switchu i PS4.

W grudniu 2019 roku Koterie Nowego Jorku zadebiutowały na PC, a w kolejnych miesiącach także na wszystkich dostępnych konsolach. W dniu premiery w sklepie Steam gra zdobyła siódme miejsce na liście globalnych bestsellerów i w kilka dni odzyskała wszystkie koszty zainwestowane przez spółkę w jej produkcję oraz marketing. Obecnie projekt posiada 70 proc. pozytywnych opinii.

W drugim kwartale br. Draw Distance wypracowało ponad 1,2 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. To dwukrotnie lepszy wynik w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Od marca do czerwca spółka osiągnęło niespełna 0,4 mln zł zysku netto.

***

O Draw Distance (poprzednio iFun4all)

Draw Distance to niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. Premiera kontynuacji tytułu - Serial Cleaners – zapowiedziana została na 2021. W lipcu Draw Distance podpisało umowę z Sony Pictures Television Inc., w której udzieliło amerykańskiemu producentowi prawa opcji do nabycia autorskich praw majątkowych gry na wyłączność. Od września 2016 spółka Draw Distance notowana jest na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk