• Sklep
 • Odbierz prezent
 • Sklep
 • Odbierz prezent
10 najbogatszych wg. Forbes - Warren Buffet na podium
Z artykułu dowiesz się:

- Kto znajduje się na liście 10 najbogatszych ludzi na świecie

Forbes opublikował listę 10 najbogatszych ludzi w 2016 roku. Wśród wymienionej dziesiątki miliarderów na 3 miejscu uplasował się jedyny przedstawiciel świata inwestycji - Warren Buffet.

 

 1. Najbogatszym człowiekiem na globie pozostaje trzeci rok z rzędu Bill Gates. Twórca Microsoftu znajdował się na czele rankingu Forbesa już 17 razy. Mimo iż jego majątek stopniał w ubiegłym roku o 4,2 mld dolarów do poziomu 75 mld dolarów, to wyprzedza on drugiego najbogatszego człowieka o 8 mld dolarów.
 2. Amancio Ortega - majątek właściciela takich marek jak Zara, Pull&Bear czy Bershka wyceniany jest na 67 mld dolarów. Hiszpan zaliczył awans z 4 miejsca w ubiegłorocznym zestawieniu.
 3. Waren Buffet - legenda rynków i założyciel funduszu Berkshire Hathaway dysponuje majątkiem o wartości 62 mld dolarów. Człowiek nazywany "wyrocznią z Omaha" utrzymał miejsce, które zajmował w poprzednim rankingu.
 4. Carlos Slim Helu - właściciel południowoamerykańskiego telekomu America Movil zamienił się miejscem z zajmującym obecnie drugie miejsce Amancio Ortegą. ubiegłym roku jego majątek stopniał o 27 mld dolarów, głównie z powodu nowych regulacji prawnych na rynku telekomunikacji w Meksyku, co poważnie uderzyło w akcje America Movil. Obecnie jego majątek wyceniany jest na 50 mld dolarów.
 5. Jeff Bozos - tórca Amazona posiada majątek o wartości 45,2 mld dolarów.
 6. Mark Zuckenberg - 2015 roku należał do Zuckenberga. Zwyżka akcji Facebooka sprawiła, że jego majątek powiększuł sę o 11,2 mld dolarów. Dzięki temu jego majątek wzrósł o jedną trzecią do poziomu 44,6 mld dolarów.
 7. Larry Ellison - majątek założyciela Oracle Corporation wyceniany jest na 45,2 mld dolarów.
 8. Michael Bloomberg - miliarder będący właścicielem Bloomberg LP może jako niezależny kandydat stanąć do walki o prezydenturę USA. Jego majątek to 40 mld dolarów.
 9. Charles Koch - Amerykanin razem ze swoim bratem zamykają listę 10 najbogatszych ludzi globu. Majątek współwłaściciela Koch industries wyceniany jest na 39,6 mld dolarów.
 10. David Koch - majątek drugiego z braci Koch to również 39,6 mld dolarów.

 

Źródło informacji: forbes.pl


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk